El İşi Örnek

Tığ İşi Örümcek Üstü Fıstık Oyası Yapımı

Tığ İşi Örümcek Üstü Fıstık Oyası Yapımı

Şimdi de yine beğeni toplayacak örümcek üstü fıstık oyası yapımını paylaşacağız.Aynı zamanda bu tığ oyası sıralı fıstık oyası örneğidir. Bilindiği üzere bu tip oyalar hiç ara verilmeden peşi sıra işlenen oya modellerindendir.

Bu yeni tığ oyası iki sıradan ibarettir. İlk sıra örümcek çekerek, ikinci sıra da örümcek üzerlerine fıstık oyası yapılarak çalışılmıştır. Örümcekli sırada yeşil oya ipi kullanılırken fıstık motifleri ise pembe oya ipi kullanılmıştır.

Tığ İşi Örümcek Üstü Fıstık Oyası Yapımı

Yeni yazma kenarı oyasının ilk sırasında her tığ batısına aynı boyda olacak şekilde örümcek çekilip diğer tığ batısına kapatılmıştır. Örümcek boyunun ne kadar uzunlukta olmasını istiyorsanız o büyüklükte çekmelisiniz.

İkinci sırasında pembe renkli ip tığ batısına sabitlenmiş ve örümceklerin tek kanatları toplanarak fıstık oyası yapılmıştır. Bunu yaparken de sırası ile 4 örümceğin tek kanatları tığa alınmış ve 4 tane sık iğnesi yapılmıştır. Ardından 9 adet zincir çekilmiş ve bu zincirin etrafından 18 tane ilmek edinilerek bir fıstık oyası çalışılmıştır.

Sonunda yine aynı yuvaya 4 adet sık iğne yapılarak ilk fıstık oyası yapılmıştır. Bir sonraki fıstık oyası yapımına geçiş için ise 5 zincir çekilmiştir.

Örümcek Üzeri Fıstık Oyası Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/nOL-MOKDUzI (Oya ve Dantel Dünyası) kaynakk https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...