El İşi Örnek

Tığ İşi Salon Oda Dantel Takımı Yapılış Videolu

Tığ İşi Salon Oda Dantel Takımı Yapılış Videolu

Videoda anlatılan salon oda takımı modeli 60 numara Altın Başak süper merserize dantel ipliği ile yapılmıştır. Bunun haricinde polyester dantel iplikleri de kullanılabilir. Oda takımı dantel örneği 22 numara tığ ile çalışılmıştır.

Resimlerinden de görüleceği üzere salon oda takımı danteli kenarları oval kare motiflerin birleşiminden oluşmaktadır. Bu kare motifleri ister kare ve isterseniz üçgen bir dantel olacak şekilde kurgulayabilirsiniz. Dantel modelinin en dış kenarları da üçgen motiflerle süslenmiştir.

Salon oda takımı kare motiflerinin yapımına 7 zincir çekip kapatarak bir göbek elde edilerek başlanmaktadır. Sonraki turda 4 adet 4 tırabzan ve aralarına da 4 zincirli yuvalar yapılmaktadır.

Son tura gelene kadar diğer 4 turda ise tırabzan üzerine tırabzan, zincir üzerine zincir artırarak çalışılmıştır. Son turda tırabzanlı ve zincirli yerlerin üzerine sık iğneler yapılarak kare motif yapımı tamamlanmıştır.

Kare motiflerin ilkinde sık iğne sırasının tamamı yapılmış ve sonraki motiflerde ise eklenecek kenarlar üzerinde sık iğneler eksik bırakılmıştır. Bu kısımlardan diğer motifin kenarlarına yine sık iğne tekniği ile kare motifler birbirlerine eklenmiştir.

Salon oda dantel takımı kare motiflerinin birbirine eklenmesi tamamlandıktan sonra ise dışta kalan tırabzanlı kısımlara üçgen kenar motifleri işlenmiştir. Bu üçgen motiflerin oluşturulmasında ise zincirler kullanılmış, ilk ve son kısımlarına da pimpirikler yapılmıştır.

Tığ İşi Salon Oda Dantel Takımı Yapılış Videosu kaynaklar https://m-visible.com https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...