El İşi Örnek

Tığ İşi Üzeri İşlemeli Fıstık Süslemeli Çeyizlik Bayan Yelek Yapımı.

Tığ İşi Üzeri İşlemeli Fıstık Süslemeli Çeyizlik Bayan Yelek Yapımı.

Çeyizlik veya kendimiz için yapabileceğimiz şık bir model..Tığ İşi Üzeri İşlemeli Fıstık Süslemeli Çeyizlik Bayan Yelek Yapımı. 38 .40 beden

Malzemeler:Mor lif ipi6 numara tığSüslemek için beyaz pırıltılı ipYapılışı:Ön için 124 zincir çekiyoruz.Zincirin üzerine dönüp 120 tane trabzan yapalım.

(4 zinciri dönüş için kullandık.)2.sırada ön pat için 11 trabzan, 3 zincir örüp 2 trabzan atlayıp batalım.Tekrar 3 zincir örüp 2 trabzan atlayıp batalım.

Bu şekilde 37 tane kutucuk yapalım.3.sırada 1 kutucuk yapıp yanındaki 3 kutucuğa 10 trabzan yapalım.3 kutucuğun üzerine 10 trabzan, arada 1 kutucuk, tekrar 3 kutucuğun üzerine 10 trabzan olarak 9 örnek yapalım.

Bu şekilde 3 sıra öreceğiz.Tekrar 3 zincir örüp batarak kutucuk yapalım.Yine 3 kutucuğun üzerine 10 trabzan yapıp araya 1 kutucuk yapalım.Bu 10 trabzan yaptığımız yerleri işleyip süsleyelim.

Koltukta 2 örnek kesip 3.örneği trabzan yapalım Yakada tek tek trabzan eksilterek 2 örnek keselim. Arkayı 17 örnek yapalım.Arka koltukta 1 er örnek keselim.

1 er örnekte trabzan olarak yukarıya çıkalım.Pırıltılı beyaz ipimizle trabzanların üzerine işleyelim. Beyaz ipimizle yeleğin etrafına fıstık yapıp süsleyelim.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...