El İşi Örnek

Tığ İşi Yapımı Zor Gösterişli Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Tığ İşi Yapımı Zor Gösterişli Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Yapımı uzun süren bir modeldir. Çünkü oldukça teferruatlı bir oyadır. Havlu bandı, üzerine dağlar ve dağ aralarına da çok gösterişli yapraklı çiçek motifleri çalışılmıştır. Örnek anlatımı videosunda 3 dağ ve iki çiçek motifi üzerinden yapılmıştır. Havlunun bir kenarı için 5 dağ yeterli olacaktır.

Tığ İşi Yapımı Zor Gösterişli Çeyizlik Havlu Kenarı YapımıBu havlu kenarı oya örneği birçok tığ işi oya tekniğini içinde barındırmaktadır. Sık iğne çalışmaları, ilmek uzatma gibi.

Yapımında 5 farklı renkte oya ipi, tığ ve ilmek uzatmak için de dondurma çubuğu kullanılmıştır.

Havlu bandı ve dağların yapımı fazla zor değildir. Ancak dağlar arasında kalan yaprak ve çiçeklerin yapımı baya uğraştırıcıdır. Çiçeklerin alt yaprakları ile üstteki taç yaprakları sık iğne tekniği ile yapılmıştır.

farklı çeyizlik tığ işi havlu kenarı oyası beyaz renkle havlu bandı yapımı ile başlamıştır. Sonrasında dağların yapımı ile devam edilmiş ve sonunda farklı bir renkle dağlara kontur geçilmiştir.

Sonra iki dağ arasında yer alacak olan çiçek motiflerinin yapımına geçilmiştir. İlk önce yeşil alt yapraklarının yapımı gerçekleşmiş ve sonrasında diğer renklerle devam edilerek taç yaprakları çalışılmıştır.

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Kaynak: https://youtu.be/abdBmHpqW0M (Oya ve Dantel Dünyası) kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...