El İşi Örnek

Tığ Örgüsü Kız Bebek Yeleği Anlatımı

Tığ Örgüsü Kız Bebek Yeleği Anlatımı

0-1 yaş aralığındaki kız bebeklere uygun bu bebek yeleği modeline bayılacaksınız. Üzerindeki minik gül süslemeleri ile tek renkle çalışılmıştır. Yapılışında 2 yumak Alize Happy Baby ip, 3 numara tığ, aksesuar için kurdeleli minik güller
ve 3 adet inci düğme kullanılmıştır.

Yeni örgü kız bebek yeleği yakadan başlamalı tığla örülen şık bir modeldir. Tamamı ile zincir ve tırabzan çalışmalarından oluşan çok kolay ve örmesi keyiflidir. Örgü örmeği bilmeyenlerin bile yapabilecekleri kolaylıktadır.

Zincir çalışması ile örgüye başlanmış ve ardından tırabzan çalışmaları ile birlikte roba örülmüştür. Kollar ayrılıp devamında beden kısmının örülmesine geçilmiştir. Son olarak kenarlardaki sık iğne çalışmaları ile bu güzel kız bebek yeleği yapımı tamamlanmıştır.

Yelek başlangıcı için 86 zincir çekilmiştir. İlk sırada ikili tırabzanlarla 41 adet kutucuk çalışması yapılmıştır.İkinci sırada ise birer kutucuk atlanarak ikili tırabzanlar ve zincirlerle 20 tane desen çalışması uygulanmıştır. Desenlerdeki ikili tırabzan sayıları artırılarak roba genişletilmiştir.

Roba üzerindeki 3’er desen ön beden için, 4’er desen kol için ve geri kalanda arka için ayrım yapılmıştır.Zincir ve tırabzanlarla örülen kolay kız bebek yelek modeli detaylı anlatımı için aşağıdaki video sizlere yol gösterecektir.

Kaynak: https://youtu.be/VIQfkwbRzho (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...