El İşi Örnek

Tırnak Şeklinize İyi Bakın: Bu 7 Tırnak Şeklinden Birine Sahip misiniz

Tırnak Şeklinize İyi Bakın: Bu 7 Tırnak Şeklinden Birine Sahip misiniz

Öncelikle bunu oldukça kafa karıştırıcı bulabilirsiniz, ama farklı tırnak şekillerinin insanın karakteri ve kişiliği hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkardığını biliyor muydunuz? Bu yazımızda birkaç farklı yapıda tırnak türünü ve onların neleri yansıttığını sizler için derledik.

1. Dörtgen Tırnaklar

Tırnaklarınızın uzun ve dörtgen yapısı varsa; dışa dönük, mutlu, yüksek zeka sahibi aynı zamanda espiri ve mizah anlayışı gelişmiş birisiniz.

Çalışmalarınıza gelince, “yapmadan önce iki kere düşün” ilkesine inanan temkinli ve düşünceli bir insansınız. Detaylara özen gösterirsiniz ve dikkatli bir şekilde çalışırsınız ve işin zamanında yapılabilmesi için bazı zor işlere girişmeye çekinmezsiniz.

2. Geniş Tırnaklar

Dikkatli ve açık gözlü birisiniz. Bir şey söylemeden önce sözlerinizi dikkatlice düşünürsünüz ve de iyi karakter analiz edebiliyorsunuz. Öngörü ve gözlemci doğanız gereği, arkadaşlarınız sizden sık sık tavsiye istemektedirler. İyi görünen şeyler değil, iyi çalışan şeyler yaratmayı tercih edersiniz. İstediğiniz hedefe ulaşmak için çok çalışmaya da hazırsınızdır.

3. Kısa ve Yuvarlak Tırnaklar

Yaratıcılık için doğuştan yetenekli yapıya sahipsiniz. Güçlü ve kararlı olmanın yanı sıra eğlenceli ve heyecan dolusunuz. Sahip olduğunuz bu güçlü yapı sayesinde insanları etrafınızda toplamayı iyi biliyorsunuz. Ayrıca oldukça koruyucu bir yapıya sahipsiniz ve sevdiklerinize zarar verildiğinde sert bir tavra bürünebiliyorsunuz. Kendi bildiğinizi okuma huyunuz yüzünden çoğu kez inatçı olarak yaftalanmış olabilirsiniz.

4. Kare Tırnaklar

Organize ve düzenli çalışan, karşısındaki kişiye saygı duyan ve ve gerçekçi bir yaklaşımla olayları ele alan birisiniz. Doğuştan gelen liderlik özelliklerine sahipsiniz ve gerektiği yerde sorumluluk almaktan kaçınmıyorsunuz. Bu özelliklerinizden ötürü daha önce arkanızdan iş çevirmeye çalışan insanlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun sebebi insanların sizin karşınıza çıkacak cesareti gösteremeyip, arkanızdan iş çevirme yoluna gitmesidir. Ancak unutmayın ki, ara sırada olsa sizinde kafa dağıtmaya ihtiyacınız var!

5. Üçgen Tırnaklar

Tırnak tipleri arasında en nadir rastlanan bu tip tırnaklara sahipseniz, oldukça açık sözlü ve ne istediğini bilen bir insansınız. Size ters gelen bir duruma karşı tepkisiz kalamazsınız ve söylemek istediklerinizi döküverirsiniz. Bu açıksözlü tavrınız birçokları tarafından yanlış anlaşılmanıza sebep olabilir. Ayrıca, yaptığınız işlerde, gereksiz yere çok çalışmak yerine, akıllı çalışma prensibine uygun hareket edersiniz. En az enerjiyle en çok işi yapma taraftarısınızdır.

6. Oval Tırnaklar

Yaratıcı, nazik ve seven bir ruha sahipsiniz. Çevrenizdeki güzel şeyleri takdir etmeyi bilen ve aşırı duyarlı bir yapınız var. Sıkıntılı zamanlarda sakin kalabiliyorsunuz ve insanlar bu özelliğinizden etkileniyor. Başkaları sinirleri bozulduğunda sakinleşmek için sizi ararlar.

Kendinizi birçok proje içinde görüyor olmanıza rağmen, hepsine gönül vererek yapmanız gereken işi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Kendinizi meşgul tutmayı seviyorsunuz, özellikle insanlarla etkileşim halindeyken zevk alıyorsunuz bundan. Tutkulu bir aşıksınız ve tüm kalbinizle seviyorsunuz.

7. Düzgün Olmayan Tırnaklar

Benzersiz bir yapıya sahip olan bu tırnaklar eşsiz bir yaşam tarzına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu ise hayat tarzınızdan tutun da giyim, müzik ve yediğiniz yemekler gibi her şeyi aydınlatan bir ayna görevi görür. İşleri kendi yöntemlerinizle yapmayı seversiniz ve genellikle sıradanlıktan uzak durmayı tercih edersiniz. Diğerleri işlerinde biraz değişiklik yapmak istediklerinde, sizi ararlar. Çünkü siz farklısınız.

Sizin için hayat zorlu bir iş gibidir. Aynı zamanda ise eğlenmen gerektiğini bilirsin dozunu çok kaçırmamak şartıyla. Kendinize karşı çok katı olmayın. Biraz iş, biraz oyun başarı için senin formülün. Bu senin her zaman mutlu ve meşgul olmanı sağlıyor.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...