El İşi Örnek

Tüm evi misler gibi yapıp kirden ve pastan arındıracak şahane temizlik bilgileri..

Tüm evi misler gibi yapıp kirden ve pastan arındıracak şahane temizlik bilgileri..

Evinde her yerin köşe bucak tertemiz olmasını isteyen hanımlar için, tüm evi misler gibi yapıp kirden ve pastan arındıracak şahane temizlik bilgilerini paylaşıyoruz. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında evleri misler gibi tertemiz yapacak harika pratik bilgileri öğrenip, tüm evinizde uygulayabilirsiniz.

1. Banyo Aynası Banyo aynası kirlendiyse merak etmeyin. Sallama çayları alın. Üç sallama çayı suda bekletin ardından sprey şişesine boşaltıp aynanıza püskürtün. Aynanızı biraz gazete kağıdı ile silin. Aynanız ışıl ışıl parlayacaktır.

2. Duş Teknesi Temizlemesi zahmetli, sürekli kirlenen duş teknesi! Duşu kolaylıkla ve hızlı bir şekilde temizlemek için, sirke ve sıvı deterjanı karıştırarak, bu karışımı eski bir diş fırçası yardımıyla istenilen yere atıp silin. Sonuç sizi oldukça memnun edecek.

3. Kir ve Pas Zararlı kimyasallar yerine doğal malzeme kullanıyoruz. Yalnızca bir limonla, zorlu musluk lekelerini temizlemek mümkün. Musluktaki pas lekesini temizleme yöntemi de musluğa öncesinde havlu kağıt koyarak üzerine sirke dökmek. Havlu kağıt sirkeyi emene kadar 30 dakika bekleyin. Yarım saatin sonunda musluğu yeni ve kuru bir havlu kağıtla iyice silin. Dilerseniz bu iş için diş fırçası da kullanmak mümkün.4. Kupalar Çay ve kahveden lekelenen kupaları temizliyoruz. Kupaları bulaşık makinesini koysanız da lekeler bazen gitmiyor. Kupaları bir sefer de diş fırçasını alarak fırçalayarak temizleyin.

5. Tuvalet Fırçası Tuvalet fırçası tuvaletinizi temizleme esnasında sayısız bakteriye maruz kalır. Bu sebeple tuvalet fırçaları sık sık temizlenmeli. Aslında tek yapmanız gereken şey tuvalet fırçasına çamaşır suyu atmak. Sürekli yapın ki tuvalet fırçanızda bakteriler barınamasın.


6. Çamaşır Makinesi Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlardan kalan kalıntıları temizlemek için ne yapmalı? Çamaşır makinesinin iç mekanizması sürekli olarak temizlenmelidir. Buna rağmen bazı durumlarda saç ve iplikler filtrelere yapışır. Temizlemesi de çok zordur. Bu kirleri rahatlıkla temizlemek için elektrikli süpürgenizin uç kısmına ince bir havlu kağıt yerleştirin. Bu sayede ulaşılması zor yerlere rahatlıkla ulaşıp gerektiği gibi temizleyebileceksiniz.

7. Tuvalet Kirli tuvaleti temizlemek için ihtiyacınız olan sirke! Sifon kabinine sirke atın. Bunun yanında tuvalet kağıdıyla temizlemeden önce klozet kapağına da sprey şişesiyle sirke püskürtün . Sifonu çekince bakteri ve parazitleri ortadan kaldıracaksınız.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...