El İşi Örnek

Tunus İşi Tuğla Desenli Fıstık Oya Süslemeli Çocuk Yeleği Yapımı. 2 .3 yaş

Tunus İşi Tuğla Desenli Fıstık Oya Süslemeli Çocuk Yeleği Yapımı. 2 .3 yaş

Yapımıyla kolay bir o kadarda güzel görünen bir model Malzemeler: Beyaz bebe yünü Sarı bebe yünü 3 numara şiş tığ Düğme
4 numara tığ Yapılışı: Yeleğimizin önü için beyaz ipimizle 34 ilmek başlayalım.

4 sıra beyaz, 2 sıra sarı, 5 sırada beyaz örelim.Tekrar sarı ipimize geçelim.Sarı ipimizle 6 ilmek örüp 7.ilmeğimizi alt sıradaki beyaz örgünün üzerine aşağıya doğru ilmek çıkartarak inelim.

İlmeklerimizi örerek yukarıya doğru çıkalım.Tekrar 6 ilmek sarı örüp 7.ilmeğimizi aşağıya doğru 4 sıra ilmek çıkartarak inelim.İlmeklerimizi yukarıya doğru örerek çıkalım.

Örneğimiz bu şekilde olacak.Koltuk kısmında 7 ilmek keselim.Yakada tek tek 10 ilmek keselim.Omuzları 17 ilmekle tamamlayalım.Arkayı 62 ilmek başlayalım.

Aynı örneği arkaya da yapalım.

Koltukta 4 er ilmek keselim.Yeleğimizin yanlarını ve omuzlarını dikelim.Yeleğimizin etrafına tığ ile oya yapalım.Oya için ipimizi sabitleyelim.

İlmeğimizi 1 cm uzatalım tığımıza 1 defa dolayıp batıyoruz tekrar tığımıza 1 defa dolayıp aynı yere batalım.Tekrar tığımıza 1 defa dolayıp aynı yere batalım.Tığımızda toplanan ilmeklerimizi 1 defada örüp sıkıştırıyoruz.

Şuan 3 lü fıstık yaptık.

Fıstığı sık iğne olarak yeleğimize batalım.Tekrar ilmeğimizi uzatıp fıstık yapalım.İlik yeri için fıstıkların arasında 6 zincir örüp batalım.Yeleğimizin etrafına bu şekilde fıstık yapıp süsleyelim.kaynak http://www.orgu.tv

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...