El İşi Örnek

Uçuklar için doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Uçuklar için doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Genç, çocuk ya da yaşlı dinlemeden özellikle kış aylarında daha yaygın olarak görülen dudak uçukları gerçekten büyük sıkıntı yaratabiliyor.

Genç, çocuk ya da yaşlı dinlemeden özellikle kış aylarında daha yaygın olarak görülen dudak uçukları gerçekten büyük sıkıntı yaratabiliyor. Git gide yaygınlaşır ve asla sonu gelmeyecekmiş gibi olan dudak uçukları için evde yapabileceğiniz en doğal yöntemler burada. Uygulaması kolay, hızlı iyileşme sağlayacak ve yara izi bırakmayacak olan doğal dudak uçuk geçirici çözümler nelerdir?

Dönem dönem karşınıza çıkacak olan dudak uçukları için endişelenmemek gerekir. Ancak bunlar düzenli oluyor ve yaygınlaşıyorsa kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. Çünkü nörolojik bir takım sorunlara yol açmaktadır. Özellikle küçük çocuklar için çok daha korkunç sonuçlar doğurabilir. Bebeklerden böyle durumlarda uzak durmak ve kesinlikle temasa bile geçmemek gerekir. Kimi zaman ateşlendiğimizde, kimi zaman bünyemiz zayıf düştüğünde hatta kimi zaman strese girdiğimizde karşılaştığımız uçuk sorunlarından kurtulmak için birkaç önerimiz olacak.

Uçuklar için doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

İlaç kullanmak istemeyenler arasındaysanız ve ben bunu evde doğal yöntemler ile halletmek istiyorum derseniz, size birkaç tavsiyem olacak. Kolayca evinize birkaç gün ardı ardına uygulayıp daha sonra da iyileşmesini sağlayabileceğiniz bir yöntem var. Şimdi gelin incelemeye başlayalım ve arasından en çok aklınıza yatanı biran önce uygulayın.

Soğuk ve sıcak press ile tedavi

Sıcaktan uzak durmanız gereken ve zamanların başında uçuk zamanı gelmektedir. Çünkü sıcak uçuğunuzun daha da üremesini sağlayabilir. Bunun için en güzel yöntem buz ya da soğuk su uygulamasıdır. İçinde soğuk su dolu olan bir bardaktan su içebilir ve hatta dudağınız suyun içinde kalabiliyorsa tutabilirsiniz. Ancak uçuk kenar kısımda ise buz uygulaması yapmalısınız. hep aynı bardaktan su içmeyin ve kimsenin sizin bardağınızı da kullanmasına izin vermeyin. Çünkü uçuk çok bulaşıcı bir hastalıktır. Soğuk press her zaman işe yarar.

Siyah Çay

Akşam evde afiyetle çayınızı demleyip için. Ardından demlikte kalan çayı bir tabağın içine koyun ve soğusun. Pamukla pansuman yapabilirsiniz. Ağrınızı kesinlikle azaltacaktır. Ama unutmayın sıcak olmayacak.

Sarımsak

Her derde deva olan sarımsakta kesinlikle deneyebileceğiniz bir yöntem. Bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölün ve ardından uçuğun üzerine sulu kısmını sürün.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...