El İşi Örnek

Ünlü Restoran Zincirinin Şefi Harika Makarna Yapmanın Sırrını Açıkladı

Ünlü Restoran Zincirinin Şefi Harika Makarna Yapmanın Sırrını Açıkladı

35 yıldır makarna yapıyorum ve en iyi makarnayı kendimin yaptığına inanırdım.Herkesin yaptığı gibi makarna süzgeçle süzülür ve makarnanın suyu lavaboya dökülür.

Siz de mi öyle yapıyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Ancak her gün yeni şeyler öğreniyoruz.

Ünlü şef Andrew Carmellini, Michelin restoran zincirlerinde çalışıyor ve makarnada İtalyan yöntemini öneriyor. İtalyan yöntemiyle makarnanız daha lezzetli oluyormuş.

Bunu öğrendikten sonra makarnanızı yiyenler bir daha yemek isteyecek.Öncelikle bundan sonra makarnanızı süzdükten sonra makarna suyunu dökmeyin.

Eğer süzdüğünüz makarnayı soğuk sudan geçiriyorsanız, bunu da yapmayı bırakmalısınız.

Eğer süzdüğünüz makarnayı soğuk sudan geçiriyorsanız, bunu da yapmayı bırakmalısınız.Makarnanız soğuk sudan dolayı tadını kaybediyor ve parçalanıyor.

Bir başka hata da makarnayı tabağınıza koyduktan sonra üstüne sos ilave etmek. Makarnanın üstüne sos eklendiğinde makarna birbirine yapışıyor, soğuyor ve tadını kaybediyor.


İşte bundan sonra kullanacağınız o ‘İtalyan yöntemi’:1- Makarna haşlanınca süzgeç yerine bir kap yardımıyla makarnanızı alın.

2- Makarnayı başka bir tencereye ekleyin. Eğer sosunuz varsa onu da tencereye ekleyin. Bir dakikalığına pişirin. Makarna sosunu çekince altını kapatın.


3- İşte lezzetli makarnanın püf noktası burada. Makarnanın suyunu göz kararı olarak diğer tencereye ekleyin.

4- Son olarak parmesan peyniri ve fesleğen ekleyin.

5- Harika değil mi?Adım adım yapılışını izleyin

Her gün yeni şeyler öğrenmek şaşırtıcı gerçekten.Bir dahaki sefere makarna yaparken bu yöntemi kullanmayı ihmal etmeyin. Daha fazla insanın lezzetli makarnalar yapabilmesi için tüyoyu paylaşmayı ihmal etmeyin.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...