El İşi Örnek

Varisin Evde Doğal Tedavisi Mümkün Hem de Tek Bir Malzeme ile

Varisin Evde Doğal Tedavisi Mümkün Hem de Tek Bir Malzeme ile

Varislerden kurtulmak için elma sirkesi tedavisi Varisler neden oluşur?

Varis dediğimiz şey bacakların yüzeyinde ortaya çıkan genelde kırmızı veya mavi renkteki damarlı görünümdür. Vücudumuzdaki, özellikle bacaklarıdaki, damarlarımızda bir nevi vana sistemi vardır. Bu sistem bacaklardan toplanmış kanın kalbe gönderilmesini sağlar ve tersi bir akış şeklini engeller. Yani bu vanalar kan akış yönümüzün kesinlikle gerektiği gibi olmasını sağlar.

Varisli damarlarda ise bu valflerin (yani vanaların) kısmen veya tamamen hasar gördüğünü veya hiç bulunmadıklarını görüyoruz. Bunun sonucu olarak bacaklardan toplanıp kalbe gitmesi gereken kan, ters yönde de akmaya başlıyor ve damarlarda kan toplanarak damarlarda şişme yapıyor. Şişme genelde çok uzun süre ayakta kaldıysanız ya da çok uzun süre oturduysanız görülüyor. Elma sirkesinin birçok sağlık problemini tedavi edici özelliği vardır, varis de onlardan bir tanesi.

Varisleri tedavi etmek için elma sirkesini nasıl kullanacağız?

Bir tülbent veya bandaj için kullanılan tıbbi bez edinin. Tülbenti ya da bezi elma sirkesinin içine batırın ve çıkardıktan sonra alt bacaklarınızın ya da uyluklarınızın etrafına sararak bağlayın. Yarım saat bekletin. Daha sonra bandajı çıkarın ve bacaklarınızı yıkayın.

Elma sirkesi asidik olduğu için, öncelikle cildinizin çok küçük bir bölgesine uygulamanızı öneriyoruz. Çünkü eğer alerjik veya hassas bir cildiniz varsa, temas eden bölgede kızarıklıklar oluşabilir.

Daha iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız işlemi uyguladıktan sonra beklerken düz bir yüzeye uzanın ve ayak bileklerinizin altına birkaç yastık ya da yükselti koymanızı öneriyoruz.

Bir başka uygulama yöntemiyse elma sirkesini direk bacaklara dökerek uygulamak. Yalnız az önce de söylediğimiz gibi, önce küçük bir bölgeye uygulayıp elma sirkesine karşı allerjik olup olmadığınızı test edin.

Bu uygulamayı günde iki kere 2-3 tatlı kaşığı kadar elma sirkesini bir su bardağı suyla karıştırıp içerek destekleyebilirsiniz. Daha lezzetli bir deneyim yaşamak istiyorsanız elma sirkesi içeceğinizin içine 1 tatlı kaşığı organik bal ilave edebilirsiniz.

Anlattıklarımız damarlarınızdaki şişkinlik ve iltihabı ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır. Sonuçlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir ancak 1-2 ay içinde değişiklikleri fark edebiliyor olacaksınız.

Varis tedavisi için ne çeşit bir elma sirkesi kullanmalıyız?

Mutfaklarda bulunan normal sirkelerin varis tedavisindeki kullanımı ve etkisi sınırlıdır. Bu nedenle gidip başka bir sirke almanız gerekecek. Bu sirke pastörize edilmemiş ve filtreden geçirilmemiş olmalıdır. Çünkü ancak bu şekilde içinde sirke tortusu denilen hafif topağımsı ve gerekli enzimleri içeren madde bulunabilmektedir. En ideali, organik ev yapımı elma sirkesi kullanmaktır.

Marketlerde bir sürü güvenilir marka bulunmakta ancak siz yine de sirke şişesinin üstündeki etiketi ve açıklamaları okuyarak pastörize edilmemiş ve filtrelenmemiş bir sirke aldığınızdan emin olun.

Varis tedavisi için alternatif çözüm önerileri

Örümcek varisler, özellikle çok kırmızı ya da çok mavi renkte olanlar, bacaklarınızı oldukça çirkin gösterebilmektedir. Üzülmeyin, çaresi var!

Doğal çözüm önerileri:

Her gün bir diş sarımsak yemelisiniz. Bir diş sarımsağı soyun, elinizle hafifçe ezin ve suyla beraber sanki hap içiyormuşsunuz gibi ağzınıza atın.1 tatlı kaşığı kırmızı acı biberi (toz) bir su bardağı sıcak suyla karıştırın ve günde 2 ya da 3 kez bu karışımı için. Bacaklarınızdaki ağrılar hafifleyecektir. Kan dolaşımınız hızlanacaktır. Bu yöntemle varisleri tedavi etmek 15-20 gün alabilir. Varisleriniz iyileştikten sonra bile sağlıklı kalmak için bu karışımı günde bir kez içebilirsiniz.Bir başka yöntem de bal ve balık yağını karıştırıp temiz bir bandaj bezine sürerek bacaklarınıza bandajı bağlamak. Bağladıktan sonra bir gece bu şekilde geçirin. Bu uygulama şişliklerinizi azaltacaktır.

Varis oluşumunu nasıl önleyebiliriz?

Varisi önlemek için ilk adım düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Yürüyüş yapmak varisi önlemede oldukça iyi bir tercihtir. Ayrıca bacaklarınıza düzenli olarak masaj yapmak kan sirkülasyonunu arttırarak varisleri önlemeye yardımcı olur.

Mavi varisleri önlemek için birkaç öneri daha:

Kilonuzu kontrol altında tutun. Alınan her bir kilo bacaklarımıza baskı yapan bir yüktür. Ne kadar yükleme yaparsak hareket kabiliyetimiz o kadar kısıtlanır.

Çok fazla ayakta ya da oturur pozisyonda kalmayın. Fırsat buldukça ufak yürüyüşler yapın, bu ofisinizdeki fotokopi makinasının oraya kadar gidip gelmek de olabilir, arka bahçenizde bir iki kez ileri geri gitmek de.Yüksek topuklu ayakkabılar giymekten kaçının.

Güneş koruyucu losyonlar kullanın. Aşırı dozda güçlü güneş ışınlarına maruz kalmak yüzde mavi varislerin oluşmasına sebep olabilir.

Yeme alışkanlıkları: tuzu kesinlikle azaltın. Çokça meyve ve sebze tüketin. Baklagillerle, lifli ve sodyum bakımından düşük içerikli gıdalarla beslenin.

Bolca su içerek bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olun. Kabızlık mavi varisleri kötüleştirebilir.Sıkıştırıcı (basınçlı) çoraplar giyin.

Fakat, bazı durumlarda varisler artık doğal çözümlerle tedavi edilemeyecek kadar ekstrem hale glmiş olabilir. Üzülmeyin! Belki de ameliyatla yapılacak bir müdahaleyi gözden geçirmek isteyebilirsiniz: safenöz damar soyma uygulaması.

Safenöz Damar Soyma

Varisli damar soyma tedavisi varisleri ameliyatla yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu ameliyatta, hasar görmüş damara düğüm atılır ya da damar komple alınır. Lokal veya genel anesteziyle uygulanabilen bir yöntemdir.

Operasyon bazı durumlarda damarın tamamen alınması prosedürünü içerdiği için, damar soyma tedavisi örümcek varisler konusunda son tercih olmalıdır. Bu yöntem bir kozmetik ya da estetik yöntem olarak algılanmamalıdır. Ameliyatı ancak ve ancak bacaklarınızda şişlik varsa, dayanılmaz ağrılar ve damarlarınızda kan pıhtıları varsa tercih etmelisiniz.

Elma sirkesinin diğer faydaları:Elma sirkesi saç dökülmesine iyi gelir mi?

Saçlarınızı elma sirkesiyle durulamak saç dökülmesinin en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Elma sirkesi saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını, ayrıca ipeksi ve parıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu başlıkta Elma sirkesinin saç dökülmesini önlemek için nasıl kullanabileceğinize dair öneriler bulacaksınız.

Kilo vermek için elma sirkesi

Bu başlıkta sizinle iki adet hazırlaması çok kolay elma sirkesi içerikli içecek tarifi vereceğiz. Bu tarifleri elma sirkesi içeceğinizi hazırlamak ve rahatça kilo vermek için bir kılavuz olarak kullanın.

Elma sirkesini akne ve cilt tedavisi için nasıl kullanırız?

Size takip etmesi kolay adımlarla cildinizi aknelerden temizlemek için elma sirkesini nasıl kullanmanız gerektiğini ve nasıl elma sirkesi toniği hazırlayabileceğinizi anlatacağız.

Kilo kaybetmek için elma sirkesi içmeye başlamadan önce okumalısınız…Bu oldukça geniş çaplı araştırmalar sonucunda yazılmış makalede elma sirkesiyle ilgili sıkça aklınıza gelen soruların cevaplarını bulacaksınız: Elma sirkesini ne sıklıkta içmem gerekiyor? Ne zaman içmeliyim? Hangi malzemelerle karıştırabilirim? Daha çok elma sirkesi içmek daha hızlı kilo vermeme yardımcı olur mu?

Elma sirkesi tedavisini uygulamış bir kullanıcının yorumu :

“Aylardır bacaklarımda şişkinlik sıkıntısıyla uğraşıyordum. Bir sürü uzmana göründükten ve çare bulamadıktan sonra ipleri kendi elime almaya karar verdim. İşlenmemiş elma sirkesi yalnızca şişliği indirmekle yetinmedi, neredeyse bütün varislerim görünmez oldu! Kendi gözlerimle görmesem kesinlikle inanmazdım. Günde iki kere iki tatlı kaşığı kadar elma sirkesi içiyorum. En iyisi elma sirkesi!” Bayan Tucker, Virginia Eyaleti. (Kaynak: The Earth Clinic)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...