El İşi Örnek

Ve Gelsin derin uykular! Bulduğu yöntemle bebeklerin gece ağlamasına son veren anne!

Ve Gelsin derin uykular! Bulduğu yöntemle bebeklerin gece ağlamasına son veren anne!

Uykusuz annelere müjdemiz var. Her gece bebek ağlamasıyla bölünen uykunuza bir anneden harika çözüm var. Laura Gerson o kadar güzel bir şey keşfetmiş ki bebişi bu sayede aralıksız uyuyormuş, ne güzel ?

Dertli anne, babalarımızı aydınlatacak hikaye şöyle başlıyor;Uykusuz anne Laura Garson, bebeğinin her gece ağlayarak uyanmasından bir hayli yorgun düşümüş ve kendince çözüm yolları aramaya başlamış. Bebeğinin gece ağzından emzik düşürdükçe ağlaması anneyi aydınlatmış ve tam o sırada bu sıra dışı yöntemi keşfetmiş. Bir beşikte tam 10 TANE EMZİK!

Mucit annenin facebook paylaşımı şu şekilde:

“Başarılı olan garip bir uyku rutini bu… Bebeğim 3 aylık olduğundan beri tam 10 emzikle birlikte uyuyor. Gece ağlayarak uyandığında tek istediğinin emziği oluyordu. Emziğ alınca da geri uykuya dalardı. Sonrasında beşiğine ulaşabileceği emzikler bıraktım. Birkaç kez bulamamış olmasına rağmen yüzde 99 başarılı oluyordu. Bügün itibariyle tam 8 aydır geceleri odasına girmiyorum.”


Bu yöntemin anneler tarafından yayılması Laura’yı çok mutlu etmiş!The Motherload isimli facebook grubuna eğlence olsun diye atılan fotoğraf bir süre sonra inanılmaz ilgi görmüş. “Gelen ilgiye bayıldım!” diyor anne ?

İnternetten birçok yorum alan bu uygulamayı çok seven de var eleştiren de


“Dahice! Keşke bu yöntemi ilk çocuğumda düşünseydim. Saat 1, 2, 2:30, 3:15, 4, 5… Bebek karyolası altında emzik aramak hiç de eğllenceli değil. Bu tüyo uykusuz saatlerden beni kurtardı.”


“Oğullarımdan birinin en az 3 emziği vardı. İkisi elinde biri de ağzında. Şu an 36 yaşında ve emziksiz!”

“Çocuğumun asla emzik kullanmasına izin vermedim. Emzik, diş şeklini bozuyor ve tel takmalarına neden oluyor.”

“En başta emzik vermeyin. Emzik vermezseniz bu problemi hiç yaşamazsınız. Üç yıldan fazla emzik veren aileler çocuklarının neden çarpık dişli ve konuşamadığını merak ediyor hala.”

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...