El İşi Örnek

Yapımı En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Yapımı En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Kolay yapılışları olan iğne oya modelleri her zaman daha fazla ilgi çekmişlerdir. Bunlardan biri de kolay sonsuzluk iğne oyası modelidir. Çoğu hanımın zorlandığı oyalardan biri sonsuzluk iğne oyalarıdır. Bunu en kolay bir şekilde nasıl yapacağınız bu öğretici videoda açık bir şekilde anlatılmış ve gösterilmiştir.

Yapımı En Kolay Sonsuzluk İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere sonsuzluk oyaları yazma kenarında yapılan oyalardan değildir. Oyalar dışarda örülüp hazırlandıktan sonra yazma kenarlarına eklenmektedirler. Bu yüzden oyayı bir sonsuzluk oyasının yapımı ve bir de yazma kenarına ekleme diye iki aşamaya ayırabiliriz.

Sonsuzluk Oyasının Yapımı

Beyaz ip ile parmağa 12 tur ip dolanıp diğer renkle sabitlendikten sonra bir halka oluşturulup parmaktan çıkarılmıştır. Sonrasında halka içerisine 13 tane sık iğnesi yapılmış ve beyaz ip kesilmiştir. Halkanın diğer ucuna düğüm yaparak geçilip aynı adet sık iğne bu kısma da yapılmıştır. Halkanın ortası bulunup iple sabitlenerek bu kısma 5 tane pırpır işlenmiştir. Sonrasında bu 5 pırpırın ilk ve sondakine birer pırpır, ortasındakilere ise zürafa yapılmıştır. Bundan sonraki sıralarda zürafaların baş ve sonuna pırpır, ortalarına zürafa işlenerek tepede bir pırpır kalana kadar devam edilmiştir.

Tüm sonsuzluk iğne oyaları bu şekilde yapıldıktan sonra yazma kenarına eklenmesi aşamasına geçilmiştir. Bunun için yazma kenarına aynı boyutta fildişi yapılmıştır. İki motif arasında 6 fildişi bırakılmıştır. Motifler bu aralarda kalan tığ batısı üzerindeki zürafalara tutturularak yapımı kolay sonsuzluk iğne oya örneği tamamlanmıştır.

Anlatımlı En Basit Sonsuzluk İğne Oya Modeli Videosu

kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...