El İşi Örnek

YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR-ÖLÜ HÜCRELERİ YENİLİYOR

YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR-ÖLÜ HÜCRELERİ YENİLİYOR

2008 yılının kasım ayında Amerikan Kalp Derneği’nde yayınlanan bir makalede bu bitkinin kan basıncını ve tansiyonu dengelemede çok faydalı olduğu belirtilmiştir.

Hibiskus , Amerikan Kalp Derneği’nde yayınlanan bir makalede hibisküs çayının kan basıncını ve tansiyonu dengelemede çok faydalı olduğunu belirtilmiş, antioksidanın zengini, c vitamini deposu bir bitkidir.Ayrıca hibiskus sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı ve şişkinliği de giderdiği bilinir.

Antioksidanın bol olduğu en iyi bitki çaylarından biridir. Bu da vücutta ne kadar zararlı madde varsa kendisini dışarı da bulacak demektir.Ama hibiskus alırken özellikle renginin koyu, çok koyu kırmızı olmasına dikkat edin. Turuncu, beyaz ve sarı gibi çeşitli renklerde de satılan hibiskus bitisinin antioksidan açısından en faydalı olanı kırımızı olanıdır.

Her aktarda bulunur. Artık çoğu büyük küçük marketlerin bitki çayları bölümlerinde de hep var. Temin etmesi, alması oldukça kolay.Çayı ekşidir. Aldığınız hibiskus bitkisinin çayını demlediğiniz de tadı ekşimsi değilse maalesef etkisizdir. Tazeliğini, faydasını yitirmiş, kurmuş gitmiştir.Hibiskus aynı zamanda demirin merkezidir. Sadece antioksidan değil, aynı zamanda da demir ve magnezyum bakımından da çok zengindir.

Yetiştiği toprakta bulunan tüm demir ve magnezyum gibi minareleri emer ve depolar.Halk tarafından da çokça kullanılan bu çay aynı zamanda şişkinlikleri olanlar ve gazı bulunanlar için şifa kaynağıdır. Ancak demirin ve magnezyumun az olduğu toprak üzerinde yetişen bir hibiskusun bu faydaları sağlayamaz.Doğru çay olup olmadığını yine demlediğinizdeki tadından anlayabilirsiniz.Hibiskus Çayının Bilinen Diğer Faydaları Nelerdir?

AntioksidandırKilo vermeye yardımcıdır Kolesterolü düşürürSindirim sistemini çalıştırır.Şişliği alırTansiyonu düşürür
Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılırTip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılırBağışıklık sistemini güçlendirir

Mide kanserine karşı koruma sağlarBu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...