El İşi Örnek

Yatmadan Önce Muzu Kaynatıp Suyunu İçerseniz Bakın Ne Oluyor..

Yatmadan Önce Muzu Kaynatıp Suyunu İçerseniz Bakın Ne Oluyor..

İhtiyacınız olanlar, bir muz, bir tencere, biraz su, bir de isterseniz bir tutam tarçın…

Önce tencerede suyumuzu kaynatıyoruz. Sonra muzumuzu, uçlarını kesip, kabuklarıyla birlikte tencereye yerleştiriyoruz. 10 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra bir fincana güzelce süzüyoruz. İsterseniz bu aşamada bir tutam tarçın da şahane oluyor. Ve afiyet olsun…

Bu çayı içtikten sonraki bir saat içinde uyku garantili. Üstelik kaslarınızı gevşetip uyku kalitenizi yükselttiği için sabah çok dinç ve enerjik uyanacaksınız. Uykusuzluk problemleriniz sona erecek.

Ya muz ne olacak? Kabuklarını soyup biraz tarçınla mis gibi bir tatlıya dönüştürebilirsiniz.

Peki nasıl oluyor? Muz, özellikle de kabukları, magnezyum ve potasyum açısından çok zengin bir meyve. Magnezyum uyku bozukluklarının tedavisinde çok etkili bir madde. Potasyumla bir araya geldiğinde ise kasların gevşemesini sağlıyor. Dolayısıyla uyku için muhteşem bir yardımcı oluyor.

Öte yandan bu çay için mümkünse organik muz kullanın. Organik muz bulamıyorsanız da muzunuzu sıcak suya atmadan önce çok iyi temizleyin. Zira muzu kabuğuyla birlikte kaynattığınız için, kabukta birikmiş olabilecek zararlı maddelerin suya geçme ihtimali var.

Muzun bilinmeyen faydaları;– Evinizdeki bitkilerin yapraklarını partlatmak için muz kullanabilirsiniz– Boyası eskiyen ayakkabınıza muz sürüp, ıslak bir bezle silerek yeniden parlatabilirsiniz– Muz kabuğunun içi ile dişlerinizi ovarak beyazlatabilirsiniz

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...