El İşi Örnek

Yeni Çeyizlik Patik Modeli Nasıl Örülür?

Yeni Çeyizlik Patik Modeli Nasıl Örülür?

Başka örgülerde kullanılan desenlerin farklı örgü projelerinde de kullanılabildiğini görmüştük. Bunlardan biri de bebek battaniyesi için kullanılan örneğin patiğe uyarlanmasıdır. Uyarlanarak çok güzel bir çeyizlik patik modeli ortaya çıkarılmıştır.

Biz de bu yeni tığ işi patik modelinin yapımını videolu anlatımı ile sizlerin beğenisine sunuyoruz. Desenlerin yapımı biraz uğraştırıcı olduğu için sizlere başta zor gelebilir. Ancak yine de bu güzel örgü patik modelini yapmaya değer.

Bayan patiği 37-38 numara ayak için tasarlanmıştır. İp olarak 3 farklı renkte patik ipi kullanılmıştır. Ayrıca bu çeyizlik patik örneği 5 numara tığ ile örülmüştür.

Yeni Çeyizlik Patik Modeli Nasıl Örülür?

Patiğin yapımına burun kısmından başlanmıştır. İlk önce bir sihirli halka edinilmiş ve içerisine ikili tırabzanlar yapılmıştır. Sonraki turlarda da tırabzanlarla ilerlenerek toplamda 6 sıra bu şekilde örülmüştür.

Sonrasında tığ işi çeyizlik patik yapımında dalgalı şerit şeklindeki örneğin oluşturulmasına geçilmiştir. Bu şerit modeli patiğin bundan sonraki sıralarında uygulanmıştır. Sık iğneler ile oluşturulmuştur.

İlk olarak krem rengi iple sık iğne-tırabzanla dalgalı bir sıra geçilmiştir. Ardından renkli iple bunun üzerine yine 1 sıra sadece sık iğne yapılmıştır. Her sıra bitiminde ip kopartılarak yeni sıraya başlanmıştır.

Topuk kısmının arkasında 3 parmak kalasıya kadar bu dalgalı çizgi motiflerinden örülmeye devam edilmiştir. Topuk kısmı için ortada 9 tırabzan kalacak şekilde ayarlama yapılmıştır. En son patiğin ağız kısmının oyası yapılarak tamamlanmıştır.

 

Kaynak: https://youtu.be/tXrMSikWris (Ören Hanım)  https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...