El İşi Örnek

Yeni Model Gaz Lambası İğne Oyası Modeli Anlatımı

Yeni Model Gaz Lambası İğne Oyası Modeli Anlatımı

Sarı, beyaz ve yeşil oya ipleri ile çok şık bir iğne oyası tasarımı elde edildiğini zaten resimlerine baktığınızda anlayacaksınız. Bu tarz oyalar gösterişli iğne oyalarıdır.

Model oldukça gösterişli olduğu için iki motif arası zürafalarla geçiştirilmiştir. Ara verildikten sonra modelin iki yaprağı çalışılmıştır. İki yaprağı tutturmak için ilk önce arada bir zürafa boş kalacak şekilde genişçe bir köprü oluşturulmuştur. Sonra bu köprünün soluna ve sağına pırpırlı yapraklar işlenmiştir. Ortasına da sık iğne yapılmıştır.

Sonra gaz lambasının yapımına geçilmiştir. Bunun için ilk önce beyaz iple oya dışında 12 katlı bir uzun ip hazırlanmış ve çözülmesin diye ucu düğümlenmiştir.

Ardından sarı ipe geçilmiş ve iki pırpırlı yaprağın arasındaki sık iğneler üzerine gaz lambasının alevi çalışılırken de bu 12 katlı ip ilave edilmiştir. Alev 3 adet pırpır yapılarak çalışılmış olup aynı zamanda beyaz ip yumağı da oyaya sabitlenmiştir.

Son olarak 12 katlı ipin boşta kalan uçları yukarısından sarı iple düğümlenip uçları makasla alınarak yeni tasarım gaz lambası oyası bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/1fzYKqwZ4o8 (Nevinin iğne oyaları) kaynak 2 https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...