El İşi Örnek

Yeni Oya Örneği Mutfak Havlularınız ve Yazmalarınız için

Yeni Oya Örneği Mutfak Havlularınız ve Yazmalarınız için

Aslında bir yazma kenarı modeli olan bu tığ oyası modeli bir mutfak havlusu kenarı üzerinde gösterilmiştir. Tabi siz sadece mutfak havlularına değil yazmalarınıza da çalışabilirsiniz.

İri motifler söz konusu olduğunda kullanım alanları da doğal olarak genişlemektedir. Motifler iki renkle çalışılmıştır. Kullanacağınız renklerin havlu üzerindeki desenlerin renkleri ile uyumlu olması daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır

Tığ İşi Yazma Kenarı Örneğinin Havlu Kenarına Uygulanması

Öncelikle iki motif arası için pimpiriklerden oluşan bir çimen oyası çalışılmıştır. Bu anlatımda 10 tane pimpirik yapılmıştır. Sonra yelpaze motiflerinin zemini için 3 adet yaprak çalışılmıştır. Bunlar da tırabzan, zincir ve sık iğneler ile işlenmiştir.

Havlu kenarına uyarlanan yazma kenarı örneği ikinci sırasında ilk sıradaki üç yaprak üzerine yelpazeler çalışılmıştır. Yelpazede görülen yuvalar 12 zincir çekilerek oluşturulmuştur. Sonra 6 adet zincir çekilerek bu yuvalar birbirine bağlanmıştır. Son olarak bu 6 zincirli yuvalar içerisine sık iğneler arasına 3 pimpirik çalışılmıştır.

Yapılışını aşağıdaki videosundan izleyerek sizler de yazma ya da mutfak havlularınızı renklendirebilirsiniz.oya ve dantel dunyası kanalına abone olmayı unutmayınız kolay gelsın

Kaynak: https://youtu.be/9GAtO_yT2xA (Oya ve Dantel Dünyası) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...