El İşi Örnek

Yüz şekliniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yüz şekliniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Kimseyi görünüşüne göre yargılamamayı öğrendiğimiz doğrudur, ama yüz şekli aslında birçok kişilik özelliğini ortaya koyabilir. Gelin nasıl olduğuna göz atalım.

Kişiliğiniz pek çok faktöre bağlı olsa da, yüz şekliniz sahip olduğunuzdan çok farklı karakterlere dair bazı özellikler taşıyabilir. İnsanları görünüşlere göre yargılamamayı öğrenmiş olsak da, birinin kişiliğine dair bazı şeyleri sadece yüzlerini gözlemleyerek algılayabiliriz.

Psikologlar, bir kişinin yüz şeklini gözlemleyerek kişiliği, sağlığı, anlayışı ve cinselliği hakkında bilgi edinmenin mümkün olduğunu düşünürler.

Aslında, tarih bize, eski Yunan düşünürlerinin görünüşleri hakkında biraz endişe duyduğunu söylüyor. Hatta birçoğu görünüşlerinin ruhlarını yansıttığını düşünüyorlardı.

Bu, günümüzde bile bir araştırma konusu olmayı sürdürüyor. Ayrıca beden dili analizinde de uzmanlar tarafından kullanılıyor.

Burada, yüz şekli ve ifadelerine göre hangi nitelikleri yansıttığını paylaşacağız.Bir göz atın!Oval Yüzler

Oval yüzlerin alnı yüksek olur ve çenesi yanaklardan biraz daha dardır.En yaygın şekillerden biri olan bu yüz şekli dengelidir ve geniş ayrıntıları vardır ve analiz edilmesi kolaydır.

Bir kişilik testine göre, bu tip yüzlü kişiler doğru ve düzgün davranma eğilimindedirler.Sonuçları tartarlar ve önemli kararlar verirken genel geçer sayılan şeyleri göz önünde bulundururlar.

Çok mutlu görünürler ama birini tanımak konusunda oldukça çekingen olabilirler.Yuvarlak yüz şekli, uzun olduğu kadar geniştir. Bu genç ve masum bir izlenim verir.

Birçok kişi bu şekli çocuklarla ilişkilendirir. Bu nedenle, karşısındaki kişinin kafası karışır ve onu çok masum algılar.

Bununla birlikte, yuvarlak yüzlü bir kişi doğru kararları vermek konusunda çok güvenli, olgun ve sorumlu davranabilir.

Bazıları öyle düşünmese de, bu kişiler kolayca ilişki kurabilir, başkalarına yardım edebilir ve arkadaş canlısı olur.

Kalp şekilli yüz

Bu şekil yuvarlak yüze benzer özellikler taşır ama kişi gülümsediğinde yanakları daha geniş ve belirgin olur.

Başkaları için bunlar dostane ve idealist özelliklerdir.

Böyle bir yüz şekline sahip olan kişilerin, başkalarına kolayca aktarabilecekleri içsel bir güce sahip oldukları da söylenir.

Yaratıcı, kararlı, azimlidirler ve yeni bir maceraya atıldıklarında korkuların üstesinden gelmek için istekli oluyorlar.

Uzun ince yüz

Bu yüz şekli daha uzundur ve çene oldukça belirgindir.Bu özelliklerden dolayı, bazı insanların kafası karışabilir ve kişinin çok ciddi olduğunu ve kötü bir mizaha sahip olduğunu düşünebilirler.

Buna rağmen, onları tanımaya başladığınızda, bu insanlar samimi ve pozitif enerjiyle doludur. Ayrıca sosyalleşmeyi de bilirler.

Sorumluluk sahibi olabilirler ve liderlik özelliklerine sahip olma eğilimindedirler.

Kare yüzBu yüz şekli, bazen aynı derecede geniş ve uzun olabilir, ama genişliğinden uzun olma eğilimi de gösterir.

Alın ve çene keskin açılara sahiptir ve bu kişinin duygularını daha açıkça ifade etmesini sağlar.Bu, güvenli, akıllı ve mantıklı düşünceleri olan bir kişiliği ifade eder.

Bazı insanlar bu kişileri mükemmeliyetçi olarak algılar ve pek hoş karşılamaz, ama gerçek şu ki, onlara ilişki kurma fırsatı verdiklerinde çok ilginç bulurlar.

Pırlanta yüzBu aynı zamanda üçgen yüz olarak bilinir çünkü çene hattı geniş ve alın dardır.Çene dar ve hafifçe sivridir. Biraz köşeli ve kemikli olma eğilimi gösterir.

Bu şekil çok yaygın değildir ve diğerleri gizemli ve ukala bir kişiyi temsil ettiğini düşünebilir.

Bazıları, bu kişinin manipüle edici biri olduğunu düşünür, ama gerçekte onlarla yakınlaşınca arkadaş canlısı olduklarını fark ederler.

Gözlerdeki ifade liderliği yansıtır ve bu insanlar sık sık başarılı olma eğilimindedirler.Renk de önemlidirYüzün şekli hakkında bahsettiğimiz şeylerin yanı sıra, bazı uzmanlar rengin de kişinin sırlarını açığa çıkarabileceğini ekliyor.

Bunun ırkla bir ilgisi yok, ama cildin elde ettiği tonlar yaşam tarzı hakkında bilgi verebiliyor. Örneğin, aydınlık kişinin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olduğunu ve muhtemelen iyi beslendiğini gösterir.

Pembemsi bir renk kaygıyı gösterebilir, ancak aynı zamanda iyi kan dolaşımı, doğurganlık ve aktif bir hayatın işaretidir.

Gördüğünüz gibi, yüzünüz düşündüğünüzden daha fazlasını ortaya koyuyor.Kendinizi hangisinde görüyorsunuz?

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...