El İşi Örnek

Zeytinyağlı Limon 6 Sağlık Sorunu İçin Tam Anlamıyla Bir Mucize

Zeytinyağlı Limon 6 Sağlık Sorunu İçin Tam Anlamıyla Bir Mucize

Yüzyıllar öncesine dayanır zeytinyağ ve limon ikilisinin şifası. Hani deriz ya bazen kocakarı yöntemleri diye kimisi için bu ikili de öyle bile olsa sağlığa olan faydası aslında saymakla bitmez ve bu yüzen mucize denilebilir. Pek çok hastalığımıza dertlerimize deva niteliğinde olan zeytinyağ ve limon her yaş gurubunda da hiç bir yan etkisi olmadan kullanılabilir ki bu yönü de onun olumlu yanları arasındadır.

1.Kabızlığı iyi gelir.

Eğer kabızlık sıkıntısı çekiyorsanız ilk başvuracağınız yöntem zeytinyağ ve limon karışımı olmalıdır. Ayrıca sadece sizin için değil bebek ve çocuğunuz içinde zeytinyağ kabızlık için bilinen en iyi ve en etkili tedavi yöntemidir. Limon ve zeytinyağ karışımını özellikle aç karnına içtiğinizde sindirim sisteminizin çalışmasına yardımcı olur çünkü zeytinyağ tam bir gevşeticidir. Bağırsaklarınızı rahatlatarak dışkınızı daha kolay yapmanızı sağlar.

2. Kolesterolü kontrol altına alır.

Zeytinyağ bir çok faydalı yağ içerir ve bu da kötü kolesterolünüzü kontrol altına alırken iyi kolesterolünüzün de artmasına yardımcı olur. Yani zeytinyağ tüketmeniz kolesterol hastası olmanızı engeller bu hastalığınız varsa bile dengede tutar.

3.Kalbinizi korur.

Zengin yağ içeriği sayesinde kolesterolü dengede tutuğu için vücudumuzda ki kan dolaşımının daha etkin olmasını sağlar. Kalp sağlığımızı korumak için zeytinyağ ve limonu birlikte tükettiğimizde limon da içerdiği C vitamini sayesinde iltihap giderici özelliğe de sahip olmuş olursunuz.

4.Yaşlanmayı önler.

Bu ikili erken yaşlanmayı da önler. Sindirim sistemi, kan dolaşımı, karaciğer gibi vücudumuzun pek çok organının fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmesini sağladığı için yaşlanmamızı da önler. Cilt kırışıklıklarını önler, tırnak ve saçlarımızı besleyerek vücudumuzun yaşlılık belirtilerini geciktirir.

5.Tansiyonu dengeler.

İçerdiği antioksidanlar ve mineraller sayesinde yüksek tansiyon hastalarına da iyi gelir. Özellikle kahvaltı sırasında bu karışımı tüketmeye özen gösterirseniz kalp ritminizi dengeler ve tansiyonunuzun yükselmesini önler.

6.Karın yağları ile savaşır.

İçinde bulunan yararlı yağ asitleri sayesinde metabolizmanızın hızlanmasına ve özellikle karın yağlarınızın yanmasına yardımcı olur. Dikkat ederseniz diyet listelerinin ilk sıralarında zeytinyağ yer alır ve diğer yağlardan tüketmenizi kesinlikle önermezler hatta yasaklarlar. Çünkü zeytinyağ sindirim sistemine en iyi gelen tek yağdır. Limon ile birleştiğinde ise yağ yakıcı özelliği artmakta ve daha etkili bir hal almaktadır.

Bu karışımı elde etmek için bir tarifimiz var Malzemeler

*Yarım yemek kaşığı zeytinyağ*Yarım yemek kaşığından biraz daha az limon suyuYapılışı

Bu iki malzemeyi güzelce karıştırıp sabah uyandığınızda kahvaltıdan en az yarım saat önce tüketin. Faydasını görmek için bu karışımından içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Hemen hepimizin evinde bulunan bu iki mucize gıdayı bebeklerinize de korkmadan verebilirsiniz. Onlara zarar vermeyecek aksine daha rahat kaka yapmalarını sağlayacak, kabızlık, karın ağrısı gibi problemler yaşamalarına engel olacaktır.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...