El İşi Örnek

İki Şişle Cepken Model Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

İki Şişle Cepken Model Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Örnek anlatımı 4-5 yaş grubundaki erkek çocuklar için yapılmış. Eğer istenirse diğer yaş grupları için de örülebilir. Diğer yaşlar için sayıları aşağıdaki videosunda belirtilmiş.

4 numara şiş ve 2,5 yumak kendinden kırçıllı Nako Vega Tweed markalı iplikler ile örülmüş. Ayrıca hem cepkenler hem de ilikler için toplamda 11 tane düğme kullanılmış.

İki Şişle Cepken Model Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapılışı

Şişe 41 ilmek atılarak ilk ön parçanın örülmesine başlanır. 1 sıra düz örülerek ön yüze gelinir. Ardından o cepkendeki sivriliği vermek için ilmekler sol 26, orta 2 ve sağ 13 olmak üzere ayrılır.

13+2=15 ilmek düz haroşa olarak örülür. İki geniş ve bir tane dar olan kısımdan ilmekler dahil edilerek cepkendeki o kavislik elde edilir.

Kavislik sağlandıktan sonra artık hiçbir işlem yapılmadan düz bir şekilde kola ve yakaya kadar örmeye devam edilir. Ardından sağdan kol, soldan da yaka için kesim yapılır. Omuzla birlikte cepken yeleğin ilk ön parçası örülür.

Sağ için de ayrımlar tam ters olacak şekilde bir ön parça daha örülür.Arka kısmı örülür ve hem ön hem de arkada yer alacak cepkenler yapılır.

Kaynak: https://youtu.be/PV4e-uXPSf0 (Örgü Tasarım)

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...