El İşi Örnek

Bayan Örgü Modeli İçin Çitlembik Modeli

Bayan Örgü Modeli  İçin Çitlembik Modeli

Adına çitlembik örgü modeli denmiş. Şişle örülüyor. Bayan yelekleri haricinde çocuk süveterleri, bebek örgüleri, atkı ve bere gibi birçok örgü de rahatlıkla kullanılabilir.

Örneğin motifleri 4 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 5 motif çıkarılarak yapılıyor. 5 motif için de şişe 20 +3 yani toplamda 23 ilmek atılıyor.

Tersinden başlanır. Kenar ilmekleri örmeden alınır. Devamındaki 2 ilmek düz örülür. İp öne alınır ve 1 ilmek örmeden alınır. Sonra kalan ilmekler 3 düz, ip öne alınarak örmeden al tekrarı ile örülür. İp öne alınarak aralarda artırma yapılmış olunur.

İkinci sıra yani ön yüzde 3 ilmek ters, ip öne alınır, 2 ilmek örmeden al şeklinde ilerlenir.Üçüncü ters yüzde 3 ilmekten ters örerek 3 ilmek çıkartılır. Arada kalan 3 ilmek ters örülerek devam edilir.

Dördüncü sıra düz yüzde 1 ilmek ters, artırılan 4 ilmekten ikisi birlikte düz, 1 ilmek düz, 1 ilmek çevrilir diğer ilmekle birlikte düz örülür. Bu adımların tekrarı ile son sıra tamamlanarak çitlembik örgü örneği tamamlanır.

Modelin kurulumunu daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda videolu anlatımını paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/ksao_PxS9-w (Gönülden Örgüler) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...