El İşi Örnek

Kürk Görünümlü Kız Çocuk Mantosu Nasıl Örülür

Kürk Görünümlü Kız Çocuk Mantosu Nasıl Örülür

Hem soğuk kış günlerinden kız çocuklarınızın içi ısınacak hem de kürk görünümü ile şahane görünecek bir proje olacak. Örgü Tasarım youtube kanalının bir çalışması olan bu harika örgü manto çalışma birçok kişinin büyük beğenesini kazanacak.

Manto, biri kürk iplik olmak üzere iki ayrı örgü ipi ile örülmüş. Kürk ipliğin marka ve modeli Aldemir Panda Kürk, ara boğumlar için kullanılanı ise Kartopu Melange Wool.

Bu kürk görünümlü örgü manto için 3 yumak kürk iplik ve 2 yumak diğer ipten gitmiş. Şiş olarak da 6 numara şiş kullanılmış.

Anlatımı yapılan kürk manto 2 yaş grubundaki çocuklar için uygundur. Parçalı bir şekilde örülüp sonra bu parçaların birbirlerine eklenmesi ile oluşmuştur. Bu parçalar iki ön, bir arka ve iki koldan meydana gelmektedir.

İlk önce ön bedeni oluşturacak iki parçanın örümü gerçekleştirilmiştir. Her biri için şişe 33 ilmek atılarak örmeye başlanmıştır. Kürk iple ters, diğer iple düz örülerek akordeon şeklindeki boğumlar elde edilmiştir.

Ön bedenlerin yaka ve kol kesimleri de yapıldıktan sonra arka bedenin örülmesine geçilmiştir. Arkaya da 61 ilmekle başlanmıştır.

Arka da örüldükten sonra ön beden ile arka beden dikilerek birleştirilmiştir. Ardından her iki kolda örülerek boğumlara denk gelecek şekilde bedene dikilmişlerdir.

Son olarak hakim yaka örülerek kız çocuklarda şahane duracak örgü kürk manto yapımı sonuçlandırılmıştır.

 

 

Kaynak: https://youtu.be/auX8rZJFpiw (Örgü Tasarım)

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...