El İşi Örnek

Orkideniz Çiçek Açmıyor Mu? İşte Uzmanından Kesin Çözüm

Orkideniz Çiçek Açmıyor Mu? İşte Uzmanından Kesin Çözüm

Orkide eve güzellik katar. Kadınların da en sevdiği çiçeklerdendir.

Ancak orkidelerin çiçeklerini uzun süreliğine hayatta tutmak imkansızdır. Ne kadar uğraşsanız da bir süre sonra solar giderler.

Evinizde orkide varsa ve bir türlü çiçek açmıyorsa ya da çabuk soluyorsa vereceğimiz tüyoyu dikkate alın.İnsanlar, orkideleri çiçek açmayınca orkidenin ömrünü tamamladığını düşünür. Halbuki orkideler oldukça savaşçıdırlar.

34 yaşındaki Helen, İsveç gazetesi Expressen’e “Orkidelerimle başa çıkamıyordum. İki yıl geçmesine rağmen çiçeklenmediler.  Sonra aklıma okuduğum bir şey geldi. Çiçeklenmeyen orkidelerin topraktan tamamen temizlendikten sonra saydam vazoya sadece su ile koyulması gerektiği yazıyordu” dedi.

Helen o yazıyı tekrardan buldu ve güzelce okudu.

“Orkidelerimin köklerini topraktan tamamen arındırdım. Saydam bir vazonun içine koydum. Vazonun içinde sadece su vardı. İki gün içinde çiçeklenmeye başladılar!” dedi.

Çiçeklenen orkideleri ise farklı vazolara aynı yöntemle koymuş.

“Artık sürekli çiçek açıyorlar. İyi ki bu yöntemi denemişim. Toprakla uğraşmama da gerek kalmadı. Suyun rengi değişince, sularını değiştiriyorum. Haftada bir yapıyorum bunu” dedi.

Helen okuduğu yazının gerçekten de işe yaramasına çok sevinmiş. Bu nedenle de inanılmaz yöntemi Facebook’ta paylaşmaya karar vermiş.

Helen iyi ki de yöntemi sır olarak saklamamış ve herkesle paylaşmaya karar vermiş. Sizin de çiçek açmayan bir orkideniz varsa hemen deneyin!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevim dedi ki:

    Sayın Helen hanım orkide koklerı su dolu vazoda çürümezmi?Nasıl konuyor sadece köklerımı suyun içine giriyor ?Şimdiden tşkler selamlar

BİR YORUM YAZ

loading...