El İşi Örnek

AİLE HUZURU İÇİN OKUNACAK DUA

AİLE HUZURU İÇİN OKUNACAK DUA

Huzur için,Aile Huzuru İçin Okunacak Dualar;Sevgili din kardeşlerim hepimiz çeşitli zamanlarda ailemizle tartışma yaşarız,evlat ana babasıyla,evin hanımı eşiyle,evin reisi hanımıyla,ana-baba çocuklarıyla çeşitli huzursuzluklar ve kavgalar yaşayabilir,bu hem yanlış hemde Allah katında günahtır.

Birde bu tartışmaları vahşete dönüştürenler var ki işte bunlar Allahın gazabından hiç bir zaman
kurtulamayacaklardır,televizyonlarda her akşam bir aile cinneti bir aile dramına tanık oluyoruz,dinden imandan uzaklaşan Allah korkusu nedir bilmeyen bazı insanlar;bunlar bazen Babalar,bazen Anneler,bazen evlatlar olabiliyor,canice vicdansızca birbirlerini katledebiliyorlar.Düşünün ki cinayet

Allah katında ne kadar günah ne kadar zalimce bir harekettir…Bu vahşet Anneye,Babaya,Eşine,o masum çocuklara yapıldığında günahını siz düşünün,cehennem azabını siz düşünün

,Allahın gazabını siz düşünün…Kadınlara el kaldıranlar,eşlerine zulüm edenler,kocalarına ızdırap olanlar,Ana Babalarına el kaldırıp küfür edenler, günahın en büyüğünü işleyenlerdendir.Bu gibi tartışmalardan uzak olmak bu gibi huzursuzlukları gidermek için kesinlikle cenabı Allah’tan yardım isteyin.

Aile içinde evlatlarla ve Karı Koca arasında çıkan tartışmalar için aşağıdaki dua’yı okumanız ve Allah (C.C)’den yardım istemeniz en doğrusu olacaktır.
Aile Huzuru İçin Okunacak Dua;

Bir (1) Fatiha, Üç (3) ihlas okunarak sevabı Hazreti peygamber (s.a.v.)’in ruhuna hediye edilir.
Sonra sabah ve akşam :

Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.Yedişer defa okuyan kimse mesud bir aile hayatı geçirir.Dünyanın sıkıntısından kurtulur.Huzurlu bir hayat elde eder.
Karı Koca Arasındaki Çıkan Huzursuzlukları Dindirmek İçin Dua :Eşimizle aramızı bir türlü düzeltemiyoruz ya da düzelttikçe yeni sorunlar üstüne ekleniyor olabilir.
Nazar değiyor belki göze geliyor olabilirsiniz.
Severken hiç yoktan yere kavgaların büyük ihtimal nedeni bu olsa gerek.
Yoksa başka açıklaması kalmıyor.
Eğer böyle sorununuz derdiniz var ise aşağıdaki duayı yalnızken okuyarak Allah’tan eşinizle aranızı düzeltmesi için yardım isteyin.
Elhamdülillêhillezî yümsiküssemêvêtisseb’a en takaa alel ardi illâ biiznih, hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm…

“Yâ Veliyy celle celalühü ” Bu ism-i şerifi zikrine devam eden kimseler daima Allah’ın hoşnutluğu içinde olurlar.huzurlu bir aile geçimi isteyen eşler eve girip çıkarken,yada bir birleriyle konuşurken içlerinden bu ism-i şerifi zikrederlerse güzel bir geçim içinde yaşarlar.Huzurlu bir yuva ve aile geçimi isteyenler bu zikre devam ederler…Bu ism-i şerifin zikir adedi 46’dır.Cuma günleri 1000 defa zikredilmeye devam edilirse itaat etmeyen eş itaat eder.Allah yar ve yardımcınız olsun…Rabbim ettiğiniz duaları kabul etsin inşallah. kaynak http://www.hadisdua.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...