El İşi Örnek

Arkadaşı Yumurta Kabuklarını Çöpe Atmamasını Söyledi – Tavsiyesinden Sonra Bahçesi Coştu Hepsi yumurta kabuğu sayesinde.

Arkadaşı Yumurta Kabuklarını Çöpe Atmamasını Söyledi – Tavsiyesinden Sonra Bahçesi Coştu Hepsi yumurta kabuğu sayesinde.

Arkadaşı Yumurta Kabuklarını Çöpe Atmamasını Söyledi – Tavsiyesinden Sonra Bahçesi CoştuHemen her gün yumurta yiyoruz ve kabuğunu hiç düşünmeden çöpe atıyoruz. Meğerse yumurtanın kabuğunu boş yere çöpe atıyormuşuz.

Yumurta kabuklarıyla özellikle bahçenizde harikalar yaratabilirsiniz. Dünyanın en iyi bahçıvanlarının yumurta kabuğu kullanması tesadüf olmasa gerek.

Bahar yaklaşıyorken bahçeye çıkmaya başlayacağız. Sizlere yumurta kabuklarıyla yapabileceğiz 8 şeyi listeledik. Tavsiyelerimizi dinlerseniz bahçeniz coşacak.

1- Toprağı beslerYumurta kabukları çabucak çözünür. Kabukta bulunan kalsiyum ve mineraller kısa sürede toprağınızı zenginleştirir.

2- Drenaj

Bitkilerinizin dibini kazıp buraya yumurta kabuğu yerleştirmek hem bitkilerin daha fazla su almasını hem de toprağın daha fazla havalanmasını sağlar.

3- Domates

Domates, patlıcan ve biberler kalsiyum eksikliğinden dolayı büyürken çürürler. Bunun önüne yanlarına yumurta kabuğu gömerek geçebilirsiniz. Yumurtada bulunan kalsiyum toprağı ve dolayısıyla bitkiyi besliyor.

4- Solucan ve kurtları kovar

Bitkilerinizin yanında yumurta kabuğu veya kırık yumurta bekletmeniz halinde solucan ve kurtlar bitkilerinize yanaşmayacaktır.

5- Geyikleri kaçırır

Geyikler ülkemizde yaşayanlar için sorun olmasa da yurtdışında yaşayıp bahçe yapanlar için sorun haline gelebiliyor. Tek yapmanız gereken bahçenizin etrafına yumurta kabukları bırakmak. Geyikler yumurtadan nefret eder.

6- Kuş yiyeceği

Kuşlar, yumurtada bulunan kalsiyum nedeniyle kabuklarını yemeye bayılırlar. Kuşlar bahçenize geldiğinde de bahçenize zarar veren böcekleri yerler.

7- pH değeri

Topraktaki pH değeri son derece önemli. Toprağınızda asitleşme varsa, yumurta kabukları ekleyerek toprağın pH değerini dengeleyebilirsiniz.

8- Gübre Yumurta kabukları en az gübreler kadar yararlıdır. Toprağa atarken iyice parçalandıklarından emin olun.Yöntemleri kullanarak bahçenizi coşturmak sizin elinizde.

Bahçeyle uğraşmayı seven arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...