El İşi Örnek

Bebek Gibi Rahat Uyumak İçin Yapmanız Gereken Hareketler – UYKUSUZLUĞA SON

Bebek Gibi Rahat Uyumak İçin Yapmanız Gereken Hareketler – UYKUSUZLUĞA SON

Bu hareket, tüm omurganın, özellikle alt sırtın ve kalçanın gerginliğini sadece bir dakika içinde azaltır . Ayrıca, bu yoga duruşu bağırsağın işleyişini iyileştirir, bu yüzden sabahları da bunu yapmak iyidir.

Nasıl yapılır:

Arkana yaslan ve rahatla.Bacaklarını bük.Nefes alırken kollarınızı öne doğru uzatın ve dizlerinizi tutun.Nefes verirken onlara sarıl, karnına çek.Sakinleşin, diyaframınızın işleyişine konsantre olun. Nefes alırken, bacaklar vücuttan ayrılır ve nefes verdikçe tekrar kendine çek. Pozisyonu 8-10 defa yapın yaklaşık 1 dakika tutun.

Duvarda bacaklar

Bu pozisyon bacakların ve sırtın dinlenmesini sağlar, göğsü açar ve akciğerlerin uyumadan önce oksijen ile dolmasına izin verir.

Nasıl yapılır:

Duvara ya da yatağın başına bir yastık koyun.Kalçanızı duvara veya yatağa yapıştırın ve bacaklarınızı duvara kaldırın.
Kollarınızı yanlara doğru açın ve nefes alın. İyice sakinleşin. Bunu 1-2 dakika devam ettirin, sonra bacaklarınızı indirin

Omurganın derin kasları için dalgalı egzersizler

Dalgalanma egzersizi sırtın daha fazla gevşemesine yardımcı olur: üst tabakaların altında bulunan omurganın derin kaslarına “ulaşır”. Egzersiz iki adımdan oluşur:

Adım 1:

Sırtüstü yatın ve alt sırt ve boynunuzun altına havlu ruloları koyun.Ayaklarınızı bir taraftan diğerine, rahatça, zorlamadan çekin. Aynı zamanda, boynunuzu ve sırtınızı zorlamadan başınızı yanlara doğru hareket ettirin. Daha iyi hissettiğiniz zaman, hareketler aynı tarafa veya karşı tarafa yönlendirilebilir.Omurganız boyunca sonuna kadar rahatlamaya çalışın ve hareket dalgasını hissedin. 1 dakika egzersiz yapın .

Adım 2:

Yüzünü yere yatırın, alnınızın altına bir yastık veya havlu koyun, kollarınızı vücudunuz boyunca uzatın, parmaklarınızı yatağa yaslayın.Ayaklarınızı yanlara doğru hareket ettirin ve dalganın tüm rahatlamış vücuda nasıl iletildiğini hissetmeye çalışın. Bu hareketleri 1 dakika yapın.

Eğer bu egzersizi uyumadan önce doğru şekilde yaparsanız, bebekler gibi uyursunuz.

Nasıl yapılır:

Sırtüstü yatın, bacaklarını hafifçe aç ve avuç içleri yukarı bakacak şekilde tutun. Katlanmış bir havlu veya yastığın bir ucunu başın ve boynun altına koyun.

Ayak parmağından başlayarak ve başın tepesiyle biten aşağıdan yukarıya doğru hafifçe vücudunuzu gevşetin. 20 nefes döngüsü yapın, az da olsa nefesleri daha uzun yapın, sonra kontrol etmeyi bırakın, istediğiniz kadar nefes alın. Düşüncelerinizin nasıl aktığını izleyin ama onlara sarılmayın.Azar azar dış dünyanın nasıl geçtiğini ve bedenin en fazla ne kadar rahat olduğunu hissedeceksiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...