El İşi Örnek

Bu 5 Lira Sıradan Bir 5 Lira Değil

Bu 5 Lira Sıradan Bir 5 Lira Değil

Bu 5 lira sıradan bir 5 lira değil.

BELKİ EDERİ BEŞ LİRA AMA DEĞERİ PAHA BİÇİLEMEZ!
Gecenin bir vakti Kadıköy Rıhtımdan Üsküdar’a gitmek için 12A otobüsünün nereden kalktığını sormak için yoldan birini çevirdim.

Saat 12’ye çeyrek vardı. “12A ya nereden binebilirim” diye sordum. 24-25 yaşlarında bir gençti kendisi. Dış görünüşünden de çekindim açıkçası sorarken soruyu. Bana “Üsküdar’a mı gideceksin, bu saatte otobüse binme, saat çok geç oldu belki kalkmıştır bile paran var mı” dedi.

Neden bilmiyorum cebimde param olmasına rağmen o anın tedirginliği ve telaşı ile “yok” dedim. Çantasını kurcaladı. “Burada bekle hemen para bozdurup geleceğim” dedi.
Hiç beklemiyordum çok şaşırdım. “Hayır gerek yok çok teşekkür ederim” dedim. Çok mahcup olmuştum. Üstelik param da vardı. Israrla teşekkür edip fikrinden vazgeçirmeye çalıştım.

KIZIM BEŞ LİRAYLA NE BEN FAKİRLEŞİRİM NE DE SEN ZENGİN OLURSUN. ŞU SAATTE BAŞINA BİŞEY GELMESİN ŞURDAN BİN HIZLICA GİT ÜSKÜDAR’A” dedi.

Girdik bi kahve dükkanına 20 TL bozdurdu. Parayı alırken çok mahcup oldum çok teşekkür ettim ve elimde 5 lira tarif ettiği yere doğru gittim.O an yürürken aklıma Türkiye’deki kadın cinayetleri, tecavüzler ÖZGECAN.. bi anda bunlar geçti kafamdan. Sonra bir kaç saniye önce yaşadığım olayı düşündüm.İşte kadına sahip çıkmak bu kadar kolay. Bunu yapmak bu kadar zor mu diye sordum kendime.

HERKES DE SORSUN KENDİNE BUNU YAPABİLMEK BU KADAR ZOR MU?!

insan olabilmek vicdan sahibi olabilmek birazcık ince düşünebilmek değeri işte bu kadar..
LÜTFEN PAYLAŞALIM..

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...