El İşi Örnek

Çamaşırlarınızı ARTIK Sirkeyle Yıkayacaksınız

Çamaşırlarınızı ARTIK Sirkeyle Yıkayacaksınız

Çoğumuz çamaşırlarımızı toz deterjan ya da kapsüllerle yıkıyoruz. Eğer siz de böyle yapıyorsanız bir an önce bundan vazgeçmeniz gerekiyor.

Deterjan ya da kapsüllerin kıyafetlerimizi temizlemesi ve yenilemesi gerekir. Elbette işlerini yapıyorlar. Ancak düşündüğünüz kadar sağlıklı değiller.

Gizli zehir Expressen’den aktarılanlara göre deterjanın içinde kıyafetlerin esnekliğini yok eden zararlı bir kimyasal bulunuyormuş.

Ftalat adı verilen bu madde kıyafetlerin güzel kokmasını ve bir hormonun salınımını sağlıyor. Bu da küçük çocuklar için zararlı olup bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden oluyor.

Neden sirke?

Deterjanın alternatifi sirke olarak görülüyor. Zararlı olmamasının yanı sıra kıyafetleri yumuşatıyor. Sadece kıyafetleri değil çamaşır makinesini de temizliyor.

Kıyafetlerdeki kötü kokuyu yok ediyor. Bir de oldukça ucuz. Çamaşır deterjanı veya kapsüllerinden çok daha ucuza mal oluyor.

Expressen’den aktarılanlara göre sirkenin yanında çamaşır makinenize bir de lavanta esansiyel yağı eklemeniz halinde karışım kirli kıyafetlerde harikalar yaratıyormuş.

Doğal deterjan için malzemeler: 4 su bardağı kaynamış su 5 su bardağı sirke 10 damla lavanta esansiyel yağıNasıl eklenir? Sirke, lavanta esansiyel yağı ve suyu bir şişeye dökün. Çalkalayın ve iyice karışmasını sağlayın.

Sirkenin çamaşır makinesinde de kullanılabileceğini muhtemelen siz de bilmiyordunuz. Bilmeyen kişilerin de öğrenmesi için paylaşın.kaynak http://gonulsofrasirahmetpnari.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...