El İşi Örnek

Görme Bozukluklarına, Mesane ve Böbrek Taşlarına Şifa Börülce – Paylaşalım

Görme Bozukluklarına, Mesane ve Böbrek Taşlarına Şifa Börülce – Paylaşalım

Börülce, baklagiller ailesindendir. Fasulyeye benzeyen bir bitkidir. Nemli hava şartlarına uygundur ve sıcak iklim bitkisidir.

Taze fasulye yemeğini pişirdiğimiz şekilde börülceninde yemeği yapılabilmektedir. Ayrıca salatası oldukça faydalıdır ve çok lezzetlidir. Börülcenin bir diğer ismi de karnı karadır.

Börülcede bulunan mineraller; Kalsiyum, karbonhidrat, sodyum, fosfor, lif, demir, azot, nişasta. Börülcede bulunan vitaminler; A, B1, B2Börülcenin Faydaları;

Ayaklarda oluşan şişlikleri geçirmektedir. Yüksek tansiyonu düşürücü özelliğe sahiptir. Gözlerde oluşabilecek görme bozukluklarının ilerlemesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Göğüs ve akciğere yararı oldukça fazladır.

İdrar yaparken duyulan acı, yanma hissini ve anüs kaşıntılarını gidermeye yardımcı olmaktadır. Afrodizyak etkisi sayesinde cinsel arzuyu arttırır. Regl dönemlerinde kansızlık oluşmasını engellemektedir.

Mesane de oluşabilecek taşların düşmesine yardımcı olmaktadır. Ağız, dil, diş eti ve bademcik iltihaplarını geçirmektedir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı geçirir. Diyet yapanların tükettiği takdirde tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Ağrıları dindirir, yanıkları iyileştirici özelliğe sahiptir. Kolesterolü düşürmeye faydası oldukça fazladır. Yüksek lif içeriği sayesinde kabızlık sorunu yaşayan kişiler için doğal ilaç niteliğindedir.
Börülcenin kökü kaynatılıp, suyu içildiği takdirde kandaki şeker miktarını düşürür. Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olmaktadır..

Kansızlığı önlemektedir. Hücrelerin yenilenmesini ve hücre hasarlarının onarılmasını sağlamaktadır.
Kalp damar sağlığı için yararı oldukça fazladır. Bağ dokuları ve kemiklerin gelişimi için börülce önemli ve faydalı bir besin kaynağıdır.İçinde bulunan çinko sayesinde, hamilelik döneminde fetüsün gelişimi için yararı oldukça fazladır.Börülcenin Zararları Var Mıdır?

Şuana kadar görülen bir zararı olmamıştır.Börülce Çeşitleri;Deniz börülces Sırık börülcesiKuru börülce  kaynak http://organikdoktorum.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...