El İşi Örnek

Halimiz Bu

Halimiz Bu

namussuz koca, namuslu hanım istiyor.-Tembel öğretmen, çalışkan öğrenci istiyor-Zina yapmış genç, el değmemiş kız istiyo-Sahtekar amir, dürüst memur istiyor

-Cuma farzdır kılarız ama farz olan beş vakit namazı kılmayız.Çalışmak istemeyiz ama çok zengin olalım isteriz.-İnsanlar tarafından sevilmek isteriz ama biz kimseyi sevmeyiz.

-Arabanın çarptığı çocuğa acıyoruz, internetin çarptığı çocuğa acımıyoruz.-Bakıyoruz, görmüyoruz. İşitiyoruz, duymuyoruz. Dokunuyoruz, hissetmiyoruz.

-Çok konuşuyoruz, az iş yapıyoruz-Çok iş yapanlara söz vermiyoruz.-Dua yapmıyoruz. Talep ediyoruz.-Alim ile bileni karıştırıyoruz.-Çeyrek ekmek gibi çeyrek Müslümanlık istiyoruz.

-Duymayacak kadar kör, görmeyecek kadar sağırız.-Dirilişi Ayet ve Hadislerden, kendimizden değil, dizilerden bekliyoruz.-Tarihin öznesi değil nesnesi oluyoruz.

-Kahraman bekliyor, kahraman olmuyoruz.-Ölümlüyüz ama ölümsüz gibi yaşıyoruz.-“Gelin birlik olalım” deriz ama “Gidip birlik olmaya” razı olmayız.

-Faizi biz alır, kumarı biz oynarız ama suçu siyonizme atarız.-Okumayız ama milletin cahilliğinden bahsederiz.-Günah işlememek için değil, tekrar işlemek için tövbe ediyoruz.

-Bilgimiz yok ama fikrimiz çok.-Dünyada yaşıyoruz ama cennet rahatlığı bekliyoruz.Cehennem’in var olduğunu söylüyoruz ama yokmuş gibi yaşıyoruz.

-Artan hastahanelerle beraber hastalıklarımızda arttı.-Artan adalet saraylarımızla beraber adalet arayışımızda arttı.-Artan iletişim cihazlarımızla beraber insanlarla iletişimimiz azaldı.

-Artan paralarımızla beraber infakımız azaldı.-Kendi hocamıza asrın en iyi hocası muamelesini yapıyoruz ama başkası aynı şeyi yapınca ona kızıyoruz.

-İçkinin sarhoş ettiğinden daha fazla dünyanın sarhoş ettiğinin farkına varmıyoruz.-Kendimizden, evimizden önce dünyayı değiştirmeye çalışıyoruz.

-Müslümanız ama teslim olmuyoruz.-İman ediyoruz ama tereddüt etmekten geri durmuyoruz.-Başımızı kapatıyoruz ama diğer yerlerimizi açıyoruz.

-Hanımımıza bakılmasın istiyoruz ama biz başkalarının hanımına veya kızına bakıyoruz.-Örtünüyoruz ama daha fazla görünmek için.

-Giyiniyoruz ama çıplak olan taraflarımız daha fazla.-Evleniyoruz ama boşanmak için.-Okuyoruz ama diploma için.-Seviyoruz ama karşılık bekliyoruz.

-Namaz kılıyoruz ama kötülükten geri durmuyoruz.-Oruç tutuyoruz ama sadece midemizle.-Zekat veriyoruz ama başa kakmasıyla.-Hac yapıyoruz ama turistlik bir seyahat gibi.

-Kelime-i Şehadet getiriyoruz ama sadece dilimizle.-Diziler fuhuş pazarlıyor. O dizilere reytingi biz yaptırıyoruz. Ama kızlarımızın namuslu olmasını istiyoruz.

-Dini, kültür; ahlakı, bilgi olarak görüyoruz ama toplumun dört dörtlük olmasını istiyoruz.-Her şeyi biz yapıyoruz. Suçu şeytana atıyoruz

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...