El İşi Örnek

Kanser Belirtisi İlk Önce Ellerde Görülür Sağlığınız İçin Okumaya Değer!

Kanser Belirtisi İlk Önce Ellerde Görülür Sağlığınız İçin Okumaya Değer!

Kanser sinsi bir hastalık olarak bilinse de, aslında vücut pek çok alarm verir. Yeter ki siz bunu duymak isteyin, bugün sizlere kanser hakkında genel belirtiler de olmak üzere, özellikle ellere yansıyan değişikliklerden bahsedeceğiz.

Ellerdeki ilk belirtiler çatlaklar, şişmeler, ve derinin kalınlaşması şeklinde görülür. Buna rağmen her zaman fark edilmezler, bunun başlıca sebebi ellerdeki bu değişim bir gecede olmaz. Belli bir zamana yayıldığı için göz bu ciddi değişimleri çoğu zaman algılayamayabilir.

Alanındaki uzaman doktorların ise başlıca önerisi, kişinin kendi vücudundaki değişimlere odaklı olması. Böylelikle en ufak değişimler erken tanı olarak kabul görür. Aşağıda saydığımız ise bir kanser türüne bağlı değişimlerden ziyade, genel kanser tümörünün ortak belirtileridir.

Ve bu belirtilerden birinin veya birkaçının sizde olduğunu düşünüyorsanız tedbir amaçlı doktora başvurmanızda fayda var.

Nefes darlığı veya hırıltılı solunum Göğüs ağrısı veya kronik öksürük Devamlı ateşlenme veya enfeksiyon durumu Yutkunmada zorluk çekmeKoltuk altında, boyun veya kasık bölgesinde ele gelen yumrular Vücutta devamlı morarma Karın veya kasık ağrısıAçıklanamayan kilo kaybıTırnaklarda sebepsiz değişikliklerSonuç

Kanser belirtilerinin çoğu diğer bazı hastalıkların belirtileriyle kolayca karıştırılabilir. Bu belirtiler eğer siz de fark edilirse derhal tıbbi yardım istemeniz şarttır. Sadece uzmanlar tarafından yapılan daha fazla test, kanser olup olmadığınızı teyit edebilir.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...