El İşi Örnek

Bir Saatte Örülen Tığ İşi Çiçekli Babet Yapımı

Bir Saatte  Örülen Tığ İşi Çiçekli Babet Yapımı

Altı keçe taban olan, tığla çalışılan, düz desensiz ama çiçek aksesuarları ile süslenmiş bir örgü babet yapımını sizlere sunacağız. Tığ işi çiçekli babet modeli yapımı çok kolay modellerden biridir.

Çünkü üzerinde diğer babetler gibi herhangi desen ya da motif çalışması yapılmamıştır. Başta sık iğneler ile çalışılmış sonra da tırabzanlarla devam edilmiş basit bir yapımı vardır.

Elinizde altı deri içi keçe olan bir tabana, patik ipine ve bir de 5 numara tığa ihtiyacınız olacak.Çiçekli babet 37-38 numara keçe taban üzerine yapılmıştır. Burun kısmından 15, topuktan 9 tane her birine 3 sık iğne yapılırken; aralardaki deliklerden her birine de 2 sık iğne yapılmıştır. Sık iğne üzerine de tırabzanlı sıralar örülmüştür.

Belli bir sıra sonunda burun kısmında kesme yapılmıştır. Burun kısmında eksiltmeler uygulayarak babet patiğin boğaz kısmına kadar örerek çıkılmıştır.

Tığ işi çiçekli babet modeli örüldükten sonra babetin boğaz kısmında kurdele geçirilerek önde fiyonk yapılıp dikilmiştir. Son olarak fiyonk üzerine gül aksesuar çiçeklerinden dikilerek babet patik örneği bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/iQZEQhHGN38 (Ören Hanım) https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...