El İşi Örnek

Boncuklu Patik Modeli

Boncuklu Patik Modeli

Boncuklu patik modelleri bir kızın çeyiz sandığının demirbaşı olmakla birlikte , kış aylarının bayanlar için vazgeçilmez bir aksesuarıdır.

Biz bayanların gün toplantılarında ve ev gezmelerinde ince çorap üzerinde çok şık duran boncuklu patiklerle hem ayaklarınız sıcacık olacak hemde şıklığınızdan hiçbir şey kaybetmeyerek daha da fazlası giysileriniz ile kombine yapıp şıklığınızı tamamlayacaksınız.

Şimdi gelelim boncuklu patik modelinin yapılışına:önce alt kısmından başlanıyor. Yani topuktan.13 tane trabzan yapılıyor. Topuk kısmı oluyor bu. 7 sıra örülüyor.Sonra iki yandan 2 şer tane artırıyorsunuz.7 sıradan sonra artırımlarla ilmekler 25 adet oluyor.

Sonra 25 adet trabzandan 3 sıra hiç artırmadan örüyorsunuz.Sonra her sırada 2 şer eksilterek ilmek sayısını 9 ilmeğe düşürüp tabanı bitiriyorsunuz. Kestiğiniz yerlerde 5 tane basamak oluşuyor.

Sonra 9 ilmekle ön kısma dönüyorsunuz. Yanlardan alt tabanda oluşan basamaklara sırasıyla 5-7-9-10-11 ilmek zincirler atarak onları sık iğne ile doldurarak ön kısmı tamamlıyorsunuz. Ipi koparıyorsunuz.

Sonra tabandan topuk kısmı için 9 tane kutucuk yapıyorsunuz. 2 zincir 3 trabzan olan kutucuklardan.7 sıra bunu yapıp topuk kısmını oluşturup son sırada ön kısmı tutturmak için 10 zincir çekip ön kısma tutturup üzerine sık iğne yapıyorsunuz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...