El İşi Örnek

Duvar Lekelerini Kolay Çıkarmanın Yolları

Duvar Lekelerini Kolay Çıkarmanın Yolları

Duvardaki Lekeler Nasıl Çıkar? Duvar temizliği yapmak en zor ev işlerinden birisidir. Duvarların daha güzel görünmesi için duvar boyası veya duvar kağıtları kullanılmaktadır.

Duvar kağıtlarını veya boyalı duvarlardaki lekeleri temizlemek için doğru yöntemler kullanmak hem lekelenin kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlayacak hem de daha az çaba göstererek yorulmanızın önüne geçecektir.

Duvar Lekelerini Kolay Çıkarma YollarıDuvar lekelerini kolay bir şekilde çıkarabilmek için duvarları nemli hale getirmeniz gerekmektedir.

Nemli duvarı silmek her zaman daha kolay olduğu için temizleyeceğiniz duvarın bulunduğu odaya kaynatılmış su koymalı ve odanın hava almasının önüne geçmelisiniz.

Hava almayan odada içinde su buharı bulunan sıcak su duvarları nemlendirmeye yardımcı olur ve duvarların kolay temizlenmesi sağlanır.

Duvar Nasıl Silinmelidir?

Duvarlar çarpma, sürtünme veya el izleri nedeniyle çabuk kirlenebilmektedir. Lekeli duvarlar her zaman hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Duvardaki lekeleri temizlemenin en geleneksel yöntemi ılık suya Arap sabunu veya bulaşık sabunu eklemek ve yumuşak bir bezle nazikçe temizlemektir.

Sildiğiniz duvarları kurulamalısınız. Kurulanan duvarı nişastalı suya batırılmış renksiz süngerle sildiğinizde bir sonraki duvar temizliğiniz için büyük bir kolaylık sağlamış olacaksınız.

Mutfak Duvarları Nasıl Temizlenmelidir?

Mutfak duvarları çok kısa sürede kirlenmektedir. Hem yemek kokusu hem yağ hem de sürekli mutfağın kullanılması nedeniyle mutfak duvarlarının temizlenmesi oldukça zorlu bir hal almaktadır.

Mutfak duvarlarının temizliğini sağlamak için sabunlu su hazırlamalı ve tuz ilave etmelisiniz. Bu karışım sayesinde yağ lekeleri kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir.

Duvardaki Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem lekeleri en zor çıkan lekelerin başında gelmektedir. Duvardaki tükenmez kalem lekelerini çıkarmak içi ıslak mendil kullanabilirsiniz.

Islak mendil duvardaki tüm lekeleri kolay bir şekilde çıkarma fırsatı sunmaktadır. Islak mendille tükenmez lekesi hala çıkmadıysa sabunla köpürttüğünüz suya batırdığınız pamuklu beyaz bez ile duvarı silebilirsiniz.

Duvardaki İs Lekeleri Nasıl Çıkar?

İs lekeleri duvardaki en baş edilemez lekelerin başında gelmektedir. Kalorifer, soba, arabaların egzoz dumanı ve evde sigara içilmesi nedeniyle is lekesi meydana gelmektedir.

Duvarlar is nedeniyle kararmakta ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Duvardaki is lekesini temizlemek için bir kova suyun içerisine çamaşır suyu katkılı temizlik ürünleri ve krem temizleyiciler koyulmalı ve duvarlar baştan aşağı silinmelidir.

Duvardaki Parmak İzleri Nasıl Çıkar?

Duvardaki parmak izleri her ne kadar dikkat edilse de meydana gelmektedir. Duvardaki parmak izlerini temizlemek için dilimlenmiş patates kullanabilirsiniz.

Duvardaki parmak izlerini temizlemenin diğer bir yolu ise bir beze parafin döküp duvarı temizlemektir.

Duvarlardaki temizliğin uzun süre kalabilmesi için evin odaları sık sık havalandırılmalı, nem oluşumuna izin verilmemeli ve eşyaların duvara yaslanmasının önüne geçilmelidir. Bu şekilde duvar temizliği daha uzun ömürlü olacaktır.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...