El İşi Örnek

Kolay Halkalı Çiçek Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Kolay Halkalı Çiçek Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Çokça istek alan yeni havlu oyası modeli hoşunuza gidecek türdendir. Hem kullanılan renkler hem de kullanılan çiçek motifleri itibariyle bu kolay havlu kenarı modeli birçoğunuzun beğenisini kazanacaktır. Halka kullanılarak yapılan bir modeldir ve yapılışı ile ilgili videosu da yazımda bulunmaktadır.

Videodaki örnek model için Leylak markası 338 renk numaralı oya ipi ve normal beyaz oya ipi kullanılmıştır. 22 numaralı tığ ile yapılmıştır. Çiçeklerin ortasında kullanılan halka ölçüsü de 1 santimdir.

Çiçek motifli kolay havlu kenarı yapımı toplamda 4 aşamada tamamlanmıştır. Havlu bandını ve havluya ekleme yeri için basit bir model örülmüştür. Bunun için 3 sıra kutucuk yapılmıştır. Asıl iş halkalı çiçek motiflerinin yapımındadır ama zor bir yapımı da yoktur.

İki farklı rengin kullanıldığı kolay havlu kenarı örneği çiçek motiflerinin yapımı ile başlanmıştır. Halka içi beyaz renkle tırabzanlarla doldurulmuş ve diğer renge geçilip etrafına beşli tırabzanlardan oluşan bir sıra geçilmiştir. İlk motifin beşli tırabzanları tam yapılıp diğerleri birer eksik yapılarak birbirlerine eklenmişlerdir.

İkinci olarak beyaz renkli ipe geçilmiş beşli tırabzanların üst ve alt kısımlarına yapraklar yapılmıştır. Yaprakların her biri 5 tırabzanın yan yana sıralanması ile oluşmuştur. Her 2 sıradaki yapraklar bitirildikten sonra da turuncu renkte iple kenar pimpiriği geçilmiştir.

Bütün bu işlemlerin sonunda önceden hazırlanan havlu danteline çiçeklerden oluşan havlu kenarı motifi eklenmiştir.Kaynak: https://youtu.be/7hfoKmM4rPM

Anlatımlı Halkalı Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Videosu:

kaynak m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...