El İşi Örnek

Portakal Kabuğu Mucizesi

Portakal Kabuğu Mucizesi

Portakal kabuğunun sağlık açısından faydaları çok az bilinen bir şeydir. Portakal kabuğunda bulunan C vitamini oranı meyvesine göre daha fazladır. Genelde portakal tüketildikten sonra kabukları atılır. Ama eminim bu yazıyı okuduktan sonra bu alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekecek.

– Portakal kabuğu flavonoidler C vitamini içermektedir. Bu özelliği bünye sağlığını korumaya yardımcı olurken aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilir.– Portakal kabukları kolesterol seviyesini dengeleyen hesperedin içerir.

– Portakal kabuğu metabolizmanın hızını arttırarak daha fazla yağ yakmayı ve dolayı ile kilo vermeyi kolaylaştırır.
– Sindirim sitemi sağlığını koru ve başta bağırsaklar olmak üzere sindirim siteminin temizlenmesinde önemli rol oynar.
– Özellikle ciltte enfeksiyon hastalıklarıyla mücadele der.

– Enfeksiyon hastalıklarına karşı bağışıklık sitemini güçlendirir.– Solunum yolu hastalıklarından olan bronşite karşı etkilidir.– Portakal kabukları kötü nefes kokusuna neden olan unsurları ortadan kaldırır.– Portakal Kabuğunda bulunan Tangeretin ; antioksidan ve anti-kanser etkileri vardır.– Böbrek taşı oluşumunu engeller. Ayrıca taş düşürücüdür.– Kan dolaşımın hızlandırır.– Damar tıkanıklarını engeller.– Vücut direncini arttırır.

Nasıl Tüketilir:

Portakal kabuğunu tüketmeniz için organik portakalları öneriyoruz. Önce kabukları iyice yıkayın ve beyaz kısmını kesip iyice temizleyin. 1 gün kadar kurumaya bırakın. Sonra olabildiği kadar ince doğrayıp, kurutmaya devam edin (2 gün). Daha sonra portakal kabuklarını kurutun. (Hemen küçük doğramaya çalışırsanız çok sıvı kaybediyor. İlk kurutmayı uzatırsanız küçük parçalara ayırmak zor oluyor). Toz haline getirip, eleyin.

Portakal kabuklarını rendeledikten sonra kurutarak da kullanabilirsiniz. Rendelediğiniz portakal kabuklarını salatalarda, ufak dilimlere böldüğünüz portakal kabuklarını da çay yaparak tüketebilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...