El İşi Örnek

Semazen Örgü Modeli Bayan Örgü Yelek modeli Nasıl Örülür?

Semazen Örgü Modeli  Bayan Örgü Yelek modeli Nasıl Örülür?

Şişle örülen semazen örgü örneği 10 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Modelin anlatımı 3,5 numara şiş ve normal kalınlıkta bebe ipi ile iki örnek çıkarılarak yapılmıştır. İki motif için 20 ilmek, 5 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere 27 tane ilmekle örgüye başlanmıştır.

Semazen Örgü Modeli Nasıl Örülür?Birkaç sıra lastik örgü yapılarak semazen örgüsünün kurulumuna başlanmıştır. Örneğin kurulumu hem düz hem de arka yüzde kurulmaktadır. Tek sıralar düz, çift sıralar ters yüzde örülmüşlerdir.

İlk sıra 5 ilmek çift dolamalı ters ve 5 ilmek düz örülerek oluşturulmuştur. İkinci sırada 5 tane çift dolamalı ilmek örmeden sağ şişe alınarak ve 5 ilmek ters örülerek ilerlenmiştir.

Üçüncü sırada 5 ilmekten artırma yapılarak 5 ilmek çıkarılmıştır. Ardından da 5 ilmek düz örülmüştür. Dördüncü sıraya bütün ilmekler ters örülerek devam edilmiştir.

Beşinci sırada başta ve sondaki 6 ilmek düz ve aradakiler de 5 çift dolamalı ters ve 5 düz şeklinde örülmüştür. Altıncı sırada başta ve sondaki 6 ilmek ters ve diğerleri de 5 örmeden sağ şişe ve 5 ters olarak örülmüştür. Yedinci sıra, başta ve sonda 6 ilmek düz; diğerleri 5 ilmekten 5 ilmek çıkarılarak ve 5 ilmek düz örülerek tamamlanmıştır. Sekizinci sıra bütün ilmek ters örülerek semazen örgü deseni kurulumu bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/BLBPqQfgqpw (Gönülden Örgüler) kaynak https://m-visible.com/

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
loading...