El İşi Örnek

ANLATIMLI ÖRGÜ BEBEK ŞAPKA MODELİ YAPILIŞI

ANLATIMLI ÖRGÜ BEBEK ŞAPKA MODELİ YAPILIŞI

Bebeğimiz için baş çevresine göre şişlere ilmekleri atarak başlamanız gerekmektedir. Örgü şapkaya başladık. 1 ters ve 1 düz örerek lastik kısmını tamamlıyoruz. Lastik kısmı örüldükten sonra ise istenilen uzunluğa göre ters örgü yani haraşo örgü denilen örgü türü uygulanıyor. Bu şekilde şapka tamamlanmış oluyor. Şapka üzerinde yer alan fırfır kısımları için 11 ilmek atıp, 5 ilmek ise haraşo 1 ilmek ise düz 5 ilmek haraşo örmeniz gerekiyor.

Ters gelip sadece ortadan gelen tek ilmeği ise ters örmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra 5 haraşo ve 1 düz 1 ilmeğin içinden alıp arttırmanız yeterli oluyor. Sonra gelen ilmekler için haraşo örüyorsunuz. İlmekler şişte 21 ilmek olacak. Bu şekilde devam etmeniz gerekiyor. Başta 10 ilmek haraşoyu bitirip şişte olan 11 ilmek kalınca aynı işlemi tekrar devam ettirmeniz yeterli oluyor.

Bu sayede 9-10 dilim olduğunda fırfırlı kısmı da bitirip kesmeniz yeterli oluyor. Dilimler bittiğinde ise dilimleri sarıp gül şekli verebilirsiniz. Bu sayede şapkanın tepesine yanına veya istediğiniz bir yerine dikebilirsiniz. Yapacağınız çalışma da aşama aşama ilerleyişi alttaki resimlere bakarak da görebilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
loading...