El İşi Örnek

Doktor Bebeğin Öleceğini Söyledi – Bakın Bakıcısı Hayatını Nasıl Kurtardı

Doktor Bebeğin Öleceğini Söyledi – Bakın Bakıcısı Hayatını Nasıl Kurtardı

Çocuk sahibi olmak her bireyin başına gelebilecek en güzel şeylerden. Bazı ebeveynler ise anne-baba olduktan sonra maalesef üzücü haberlerle karşılaşabiliyorlar.

22 yaşındaki Amerikalı öğrenci Kiersten Miles, Rosko ailesiyle yakın bir arkadaşı sayesinde tanıştı ve çocuklarına bakıcılık yapmaya başladı. Bakıcılığa başladığı sırada ailenin en küçük çocuğu olan Talia’nın hasta olduğunu öğrendi.

Talia’ya ender rastlanan bir hastalık olan biliyer atrezi teşhisi koyuldu. Hastalığı sahip çocukların cildi ve gözleri sararmaya başlar.

Rosko ailesi daha Kiersten işe girmeden önce Talia’yı karaciğer nakli için sıraya yazdırdılar.Talia’yı çok seven Kiersten kendi çabalarıyla karaciğer naklini hızlandırmak için adımlar atmaya ve araştırmalar yapmaya başladı. Bakıcı kız kendi kan grubunu da biliyordu.Talia’nın aslında tamamen yeni bir karaciğere değil karaciğerden küçük bir parçaya ihtiyacı vardı. Böylelikle operasyon geçirerek hayatı kurtarılabilecekti.

Kiersten, karaciğerinin Talia’nınkiyle uyumlu olup olmadığını öğrenmek için test yaptırdı. Aileden de izin aldı ve testin sonucu beklemeye başladılar.

Eğer karaciğerleri uyuşuyorsa, karaciğerinden bir parçayı Talia’ya bağışlayacaktı.

Aile, Kiersten’ın almış olduğu karardan dolayı çok mutlu oldu. Ancak karaciğeri uyumlu çıksa bile bu karara imza atmadan önce dikkatlice düşünmesini istedi. Bakıcı kızı hiçbir şeye zorlamak istemiyorlardı.

Sonuçlar geldikten sonra Kiersten’ın karaciğerinin Talia’nınkiyle uyumlu olduğu görüldü. Kiersten adeta havalara uçtu. Karaciğerinden bir parça bağışlamak konusunda hiç tereddüt etmedi.

Kiersten, “Talia ile tanıştığımda henüz 9 aylıktı. Çocuğa baksanız hasta olduğunu anlayamazdınız. Diğerleri kadar mutlu ve neşeliydi. Bu nedenle onun hayatını kurtarmak adına bir an olsun tereddüt etmedim” dedi.

Kiersten, 11 Ocak 2017 tarihinde hemen ameliyata alındı.

Kiersten hastanede beş, Talia ise dokuz gün kaldı. Talia hemen iyileşme belirtileri gösterdi. Artık daha sağlıklı. Kiersten’ın ise iyileşmesi biraz zaman aldı.

Talia şimdilerde o kadar enerjik ki sanki hiç ameliyata girmemiş gibi.

Kiersten yaptığı iyilik karşısında hem kendi ailesi hem de Talia’nın ailesinden büyük takdir aldı. Konuşmadığı eski arkadaşları bile arayarak Kiersten’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Gördüğünüz gibi başta bakıcı olarak işe alınan altın kalpli kız, işinin gereğinden fazlasını yapıp karaciğerinden bir parça bağışlamış.

Kiersten, Talia ve ailesine hayatları boyunca unutmayacakları türden bir iyilik yapmış. Umarız ki diğerleri de bu konuda bilinçlenirler ve tıpkı Kiersten gibi hareket ederler.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...