El İşi Örnek

Emekli Öğretmen Televizyonda Tanıdık Bir Sima Gördü – Eski Fotoğraflara Bakınca Gözlerine İnanamadı

Kimse ilkokul öğretmenini unutamaz.Bazıları anaokulu öğretmenini daha çok severken bazılarının da aklından ilkokul öğretmeni hiç çıkmaz.

Özellikle anaokulu öğretmenleri, çocukların eğitim hayatına başlamasında inanılmaz yardımcı olurlar.
Lorly Schik de anaokulu öğretmeniydi.

1940’lı yıllarda başladığı görevinin hakkını verdi. Öğrencileriyle arasında inanılmaz bir bağ oluştu.Lorly görev yaptığı süre boyunca eğitim verdiği bütün öğrencilerini hatırladığını söylüyor.

Aralarından Cory ismindeki çocuk ise onun için çok özelmiş.

Koyu renk saçlara sahip çocuk, Lorly’nin emekli olmadan önceki son öğrencilerindenmiş. Lorly 1989 yılında artık zamanı geldiğini düşünerek emekliye ayrılmış.Emekliliğinden sonra eşiyle beraber dünyayı gezdiler. Eşi hayatını kaybettikten sonra büyük bir boşluk yaşadı.

Lorly, 25 yıldır yaşadığı yeri 90 yaşında terketti. Çocuklarına daha yakın olabilmek için Minnesota’da yer alan İkiz Şehirler’e taşındı.


Bir sabah uyandığında televizyonu açtı ve KARE 11 isimli kanalı izlemeye başladı.Televizyondaki kişiyi ilk görüşte tanıdı! Gözlerine inanamadı!


Programın sunucusu öğrencisi Cory’ye çok benziyordu.Lory hemen biraz araştırma yaparak Cory’nin anne ve babasına mektup yazdı.

Emekli öğretmen öğrencisini televizyonda görünce sevinçten ne yapacağını bilemedi.Öğrencisinin ailesine yazdığı mektupta, “Merhabalar! Cory’ye, bugün 90 yaşında olan anaokulu öğretmeninin yeni televizyon programını çok beğendiğini söyler misiniz? Öğrencimle gurur duydum!” dedi.

Cory mektubu alınca hemen anaokulu öğretmeniyle buluşmaya gitti.İkilinin duygu yüklü buluşmasını hemen izleyin:

Öğretmenler öğrencileri, öğrenciler de öğretmenleri için çok kıymetlidir. Lorly ve Cory’nin buluşması da bizlere bunu kanıtlıyor!

Cory’nin bugün bulunduğu yere gelmesinde emeği olan Lorly’yi ayakta alkışlamak gerek!Lorly gibi öğretmenlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorsanız paylaşın!

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...