El İşi Örnek

Motifen Sarı Papatyalar Havlu Kenarı Yapımı

Motifen Sarı Papatyalar Havlu Kenarı Yapımı

Motif motif yapılıp birbirine eklendikten sonra kenar bandının yapımı ile son bulacak sarı papatya havlu kenarı modeli yapılışını inceleyeceğiz. Motiflerin tek tek nasıl yapıldığı, birbirine nasıl eklendiği ve üstüne havlu bandının nasıl işlendiği üzerinde duracağız.

Yeni çeyizlik havlu kenarı modeli yapımında sarı ve beyaz oya iplerinin yanında yeşil oya ipinin de kullanıldığını görmekteyiz. Çok değişik ama çok güzel ve şık duran bir papatya oyası motifi olduğunu söyleyebiliriz. Yapımı da çok zor değil, kolaylıkla üstesinden gelinebilir.

Sarı Papatya Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Sarı, beyaz ve yeşil renklerinden oluşan papatyaların yapımı ile işe başlanmıştır. Sarı göbek kısmı tırabzanlarla 6’şar yaprak ve iki sıradan oluşmuştur. İki sıranın birbirinin üzerinde katlı gözükmesi için de ilk sıranın yaprakları bittikten sonra arkaya geçip zincirlerle yuvalar yapılmıştır. İkinci sıradaki sarı yapraklar da tırabzana sayılarında artırmaya gidilerek bu yuvalara işlenmiştir.

Sonraki aşamada sarı göbeğin etrafına beyaz iple birkaç sıradan oluşan ters V şeklinde motifler işlenmiştir. İşlenirken de ilk önce zincirlerle ters V’ler oluşturulmuş ve ardından da üzerleri sık iğnelerde doldurulmuştur. Ortalarına da sonraki sıraların yapımı için pimpirikten bir yuva yapılmıştır. Her bir sırada da çekilen zincir ve sık iğne artırma yapılarak sarı papatya motifleri büyütülmüştür.

Papatya motifleri birbirlerine eklendikten sonra üzerlerine basit kutucuklu bir kenar bandı yapılmıştır.oya ve dantel dunyası elıne sağlık muhtesem bır el içiligine sahıp Çeyizlik Sarı Papatya Havlu Kenarı Videosu


Sayıları ve detaylı anlatımını merak ediyorsanız bu yeni çeyizlik havlu kenarı yapımı için aşağıda bir video paylaşıyoruz. O videoyu seyredip çeyizliğinize yeni bir kenar oyası modelli bir havlu daha ekleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/aeyi265wWys (Oya ve Dantel Dünyası)

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...