El İşi Örnek

Solan Bitkilerinizi Başka Bir Bitki İyileştiriyor 5 Tüyo

Solan Bitkilerinizi Başka Bir Bitki İyileştiriyor 5 Tüyo

Tarçın dünyanın en yaygın kullanılan baharatlarından biridir. Eski çağlarda da tarçının kullanıldığı bilinmektedir.Tarçının sağlığınız için yararlı olduğunu biliyorsunuzdur. İltihap sökücü özelliği olan tarçının içinde güçlü antioksidanlar bulunur.Ancak tarçının diğer bitkilere da yararlı olduğunu biliyor


Saksıda veya bahçede bitki yetiştirenler için tarçın kullanmalarını gerektirecek 5 neden…1- Böcekleri kovar Bitkilerinize karıncalar musallat oluyorlarsa, onları tarçınla uzaklaştırabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken böcekler ve karıncaların zarar verdiği bitkinizin toprağının etrafına çember şeklinde tarçın dökmek. Bundan sonra bitkinin yanına bile yaklaşmayacaklardır!2- Mantarı önler Bitkilerde de mantar hastalığı görülür. Tek yapmanız gereken mantar görülen bölgelere tarçın dökmek. Mantar, topraktan bulaşmışsa toprağa da tarçın dökmeniz gerekiyor.3- Bitkileri iyileştirir


Bazen en sevdiğimiz bitkilerin dallarına veya yapraklarına çürükler ve hasarlar görürüz. Bitkinize takviye yapmak için tarçını hasar gören bölgelere sürün veya dökün. Bitkiniz kısa süre içinde kendine gelecektir.4- Kök büyümesini hızlandırır Eğer yeni bir saksıya başka bir bitki dikecekseniz kimyasal kullanmanıza gerek yok.Dikeceğiniz kökü tarçına batırın ve öyle dikin. Böylelikle para harcamak zorunda da kalmamış olursunuz. Kısa süre içinde kökün gelişip büyüdüğünü göreceksiniz. Bu arada bitki gelişirken mantar tehlikesi de ortadan kalkacak.


5- Hastalıkları öldürürBitkileriniz, hastalanmaları halinde solarlar ve ölürler.Tamamen ezilmiş halde iki aspirin, bir yemek kaşığı tarçın ve yarım litre suyu karıştırın ve 12 saat boyunca bekletin. Karışımı daha sonra sprey şişesine koyun ve bitkinizin üzerine sıkın. Bitkiniz kısa sürede iyileşecektir!Bir dahaki sefere bitkilerimi şımartmak için kesinlikle tarçın kullanacağım!Bitkilerle ilgili sıradışı tüyoları Facebook’ta paylaşmayı ve insanları tarçının faydalarına hakkında bilgilendirmeyi unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...