El İşi Örnek

Tığ İşi Kolay Halkalı Havlu Kenar Motifi Yapım Videolu

Tığ İşi Kolay Halkalı Havlu Kenar Motifi Yapım Videolu

Bu halkalı tığ oyasında pembe, beyaz ve yeşil renkli oya ipleri kullanılarak çok güzel bir görünüm sağlanmıştır. Havlu kenarında kullanılan 10 mm.’lik halkalar ve 22 numara tığ da kullanılan diğer malzemeler arasında yer almıştır.


halkalı havlu kenarı modeline 5 yapraklı halkalı çiçek motiflerinin yapılması ile başlanmıştır. Yapraklı çiçek motifleri ayrı ayrı yapıldıktan sonra havlu kenarına eklenmiştir. Çiçeklerin yapımına ortasından halka yardımı ile başlanmış ve içerisine 5 tırabzanlı 7 adet yaprak yapılmıştır. Sonrasında yeşil renkli ipe geçilerek 5 halka içine sık iğne yapılarak çiçeğin ortasına eklenmiştir. Son sırada beyaz ve pembe renkte iplerle en dışta görünen yapraklar sık iğnelerle eksiltme yapılarak oluşturulmuştur.

Sonrasında havlu kenarının ekleme sırasının yapımına geçilmiştir. İki sıra olacak şekilde beyaz ve pembe iplerle içi sık iğneyle dolu halkalardan oluşan bir motif yapılmıştır. Son olarak yapraklı çiçek motifleri bu ekleme sırasına eklenmiş ve yapımı kolay havlu kenarı modeli tamamlanmıştır.

Tığ İşi Kolay Halkalı Havlu Kenar Motifi Yapım Videosu:

kaynak https://m-visible.com

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...