El İşi Örnek

Yumurtanın İçerisindeki O İp Gibi Şey Nedir ?

Yumurtanın İçerisindeki O İp Gibi Şey Nedir ?

Birçok kişinin merak ettiği çiğ yumurta içerisinde bulunan o ipliksi sıvının ne olduğu yıllardır merak uyandıran bir bilgidir. Şimdi sizlere bu sıvının ne olduğunu anlatacağım. Bakalım bir çok kişinin tahmin ettiğinde ürpereceği o şey mi çıkacak? Küçükken anneme mutfakta yardım etme isteği gelmişti.

Yumurta İçindeki Garip İpliğin Ne Olduğunu Öğrenmeye Hazır mısınız?

Annem de bana yumurtaları kırabileceğimi söylemişti. İşte o işe başladığımda yumurtanın içerisinden çıkan o ipliksi şey elime değdi ve bir anda irkildim. Annemin bu ipliksi şey için yaptığı açıklama ise kanımı dondurmuştu. Ne yani ben daha büyümemiş civciv olamamış bir varlığımı yiyordum. Yıllar sonra bunu araştırmaya kalktığımda ise o ipçiğin aslında doğmamış bir civciv olmadığını öğrendim.

Yumurta Sarısının İki Tarafına Yapışmış Olan O İpliksi Şeyin Aslında;

Kalaza denilen bir yumurta çapası olduğunu öğrendim. Bu yumurta çapasının kesinlikle civcivlerle hiçbir ilgisi yoktur. Sadece yumurta içerisindeki yumurta sarısının dağılmaması yani bir bütün halinde kalabilmesini sağlayan bir yapı olduğunu öğrendim. Kalazanın yumurta için faydası sadece yumurtanın sarısının dağılmadan bir arada kalması değildir. Ayrıca bu kalaza sayesinde yumurtanın ne kadar taze olduğunu da öğrenebilirsiniz. Eğer ki yumurtayı kırdığınızda yumurtanın sarısının etrafında kalaza sıvısı bulunmaktaysa yumurtanız gayet taze demektir. Yani gönül rahatlığıyla yumurtanızı yiyebilirsiniz.

Ayrıca yumurtalarınız buzdolabında veya market raflarında beklediği sürece yaşlanmaktadır. Yani tazeliğini yitirerek bayatlamaktadır. Böylece yumurtanın sarısının etrafında var olan kalaza sıvısı yok olmaya başlamaktadır. Eğer ki yumurtayı kırdığınızda kalaza sıvısını gözle göremiyorsanız bu yumurtayı yemenizi tavsiye etmem. Yani daha önce gördüğünüzde aklınızda garip soru işaretleri oluşan ipliksi yapıyı göremediğinizde tehlike çanları sizin için çalmaya başlamaktadır. Bu bayat yumurtaları tükettiğinizde zehirlenme, mide rahatsızlıkları, halsizlik, mide bulantısı, baş dönmesi gibi rahatsızlıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı yumurtalarınız içindeki kalaza sıvısının olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Yani düşüncemizin tam tersine bu sıvı bizler için zararlı değil gayet faydalı bir maddedir.

Bu vermiş olduğumuz bilgiler ışığında benim gibi yıllardır yumurta içindeki bu ipliksi yapıdan iğrenen herkesin içi ferahlamış olmalı galiba. Sizde bu bilgiyi herkesle gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...