El İşi Örnek

Aile, Hasta Bebeği İçin Tüm Umutlarını Bırakmıştı – Bu Yüzden Biri Beklenmedik Bir Şekilde Tamamen Ortaya Çıktı

Sarah ve Chris St. James, Sarah’nın hamile olduğunu keşfettiklerinde heyecanlıydı ve küçük bir kız olan ikinci çocuğunu bekledi.Ve tüm anne ve babalar gibi, kızları büyük komplikasyonlar olmaksızın dünyaya geldiğinde inanılmaz mutluluk duyuyorlardı.

Sadece küçük kızı eve bıraktıklarında bir şeylerin yanlış olduğunu keşfettiler.Kızı Sloan sağlıklı ve hızlı doğdu, ancak iki aylıkken anne-babası, özellikle midesi çevresinde biraz doğranmış hissetti.
Bebeğiniz oldukça normal yedi ve tam yaptığı gibi geliştirdi. Ancak “Buda-Karın” büyüdükçe Sarah ve Chris endişeliydi.

Sarah ve Chris, Sloan’ı ailenin normal çocuk doktoru ile birlikte almak yerine dört aylık bir kontrol için hastaneye götürdü.Ne yazık ki, doktor bir keşif yaptı ve çiftin kesinlikle duymak istemediği haberi verdi. Muhtemelen birçoğu kötü haberlerle ezilmeli ve kayıtsız kalmalı, belki de başa çıkmanın bir yolunu bulmalı- fakat bu çifte kavga etmeden vazgeçmeyecektir.Chris ve Sarah, Sloan’ı Boston’daki Çocuk Hastanesine götürdüklerinde rahatsız oldular.Midenin karnının normal şekilde büyümediğini fark ettiler, ancak aynı zamanda doktorların kendilerine yatıştırıcı bir mesaj verebileceğini umuyorlardı.

Ancak bunun yerine, doktorlar safra yollarını bloke eden veya zarar veren safra kesesi nadir karaciğer hastalığını teşhis etti. Bu, safradan karaciğere dönüşür ve sonuçta hiçbir şey yapılmazsa tahrip olur.
Sloan’ın kısa ömrü ince bir iplik idi. Sarah, Sentinel Souce gazetesine şunları söylemektedir :

“Burada, onu rahat hissetmek için hastaneye götüreceğimizi düşünüyoruz, bunun yerine buza dondurmamızı sağlayan ezici bir mesaj var. Korktuğumuz tek şey buydu. Korku duyularımız gerçekti. “Sloan’ın hastaneden tekrar evine gelmesine izin verildi, ancak yakında döndü. İlk mesajdan sadece 1 hafta sonra ailenin acilen geri dönmesi gerekiyordu.


Fakir kızın hayatını kurtarabilecek tek şey karaciğer nakli idi ve zordu.Ne Sarah ne de Chris, kızlarının kan türünü 0 ile eşleştirdi. Hikayelerini, gönüllü bir bağışçı bulma umuduyla mümkün olduğunca çok şey anlatmaya çalıştılar.Bazı insanlar, bağış ve nakil kurallarının çok katı olduğunu fark etmeyebilir. Verici bir aile üyesi veya tanıdık olabilir ve tamamen ücretsiz bağış yapmaya istekli olmalıdır.

Donör ayrıca psikolojik bir muayene yapmak zorundadır ve tabii ki fiziksel bir eşleşme olmalıdır.
Aile yakın arkadaşı Jake Tenney, ailenin sosyal medyaya yardım dua etti ve hikayelerini Facebook’ta paylaştı.Oradaydı, beklenmedik bir şekilde ortaya çıkmaya karar verdiler. Yabancı birden fazla şekilde mükemmel bir maçtı. Hayat kurtarmak için kullanılıyordu.


Jake’in kardeşi Steve Tenney, yardım için geldi. Steve, Amerikan Savaşı ustası ve 18 yıldır New Hampshire polisinde görev yapıyordu.Muhtemelen 40 yaşındaydı, ama iyi durumda idi. On yıldan fazla bir süre için bir doktor tarafından atanmamıştı ve şimdiye kadar bir hastaneye bir gece geçirmemişti.

Steve çok sayıda testi gözden geçirdikten sonra doktor hemen karaciğeri başlattı. Onların yüzde 20’sini kaldırıp geri koydu. Bu zamana kadar, Steve kurtarmaya hazırlandığı Little Sloan’la bile tanışmamıştır.

“Hiç tereddütsüz”
“Neyse ki hayatta iyi bir yerdim ve karımla konuştum. Gerçekten düşünmek için hiçbir şey yoktu. 4 aylık bir bebeğe yardım edip potansiyel olarak hayatını kurtarabiliyorsanız, yapmanız gereken bir şey “diyen Steve.Neyse ki, her iki operasyon da iyi geçti. Karaciğer tek başına yetenen tek organlardan biridir, bu nedenle Steves’in hayatının iyileşmesi beklenir.

Ve Sloan büyüdükçe, onun yeni yaşamı da onunla birlikte büyür.O gün bir kısmı kaldırılmış olsa da, küçük kız bunun yerine daha iyi bir şey buluyor. Her zaman onların yanında olacağını söyleyebilen herkes değil!

Bu hikaye uzun zamandır okuduğum en güzel şeydi. Sloan’ın hayatı birkaç ay sonra kapatılabilirdi, ancak Steve’in iyiliği sayesinde hikaye mutlu bir son ve bir aile küçük meleklerini sürdürebilirdi.
Steve’e olduğu gibi haraç vermek isterseniz lütfen paylaşın! Gerçekten vurgulanmayı hak ediyor.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...