El İşi Örnek

Annenin İki Bebeği De Kilolu Doğdu. Doktorlar Üçüncüyü Görünce Gözlerine İnanamadılar!

Annenin İki Bebeği De Kilolu Doğdu. Doktorlar Üçüncüyü Görünce Gözlerine İnanamadılar!

Sumatra Adası’nda yaşayan bir kadın 2009 yılınca 9 kiloluk bir bebek doğurdu. Aynı zamanda bebek Endonezya’da şimdiye kadar doğan en kilolu bebek ünvanını aldı. Yaklaşık 9 kilo ağırlığındaki Akbar bebek neredeyse 1 yaşındaki bir çocukla aynı kiloda. İsmi Arapça’da ‘en büyük’ anlamına gelen Akbar doğduğunda 9 kilogramdı ve boyu da 60 santimetreydi. Ancak ailede kilolu doğan tek bebek o değildi. Annenin diğer iki bebeği sırayla 5,5 ve 4,5 kilogram doğmuşlardı. Akbar bebeğin annesi Ani’de şeker hastalığı var.


Hamilelik öncesinde vücudunda oluşan fazla glikoz bebeğinin kilolu doğmasına yol açmış. Bebeğin kilolu olması sebebiyle, anne 40 dakikadan uzun süren sezaryen doğum gerçekleştirmiş. Neyse ki doğum sonrası hem bebek hem de anne sağlığına kavuşmuş. Akbar bebek ise diğer bebeklere nazaran daha fazla süte ihtiyaç duyuyormuş. Bebeğinin çok iştahlı olmasından endişelenen baba, “Umarım bebeğimizi büyütürken maddi açıdan güçlük çekmeyiz. Çünkü diğer bebeklere göre daha fazla süte ihtiyaç duyuyor” dedi. Akbar bebekle tanışın!


İçeriye baktığınızda kundaklarda bir farklılık gözükmüyor. Ancak yakından baktığınızda Akbar bebeğin ne kadar büyük olduğunu anlıyorsunuz.

Endonezyalı anne Ani 2009 yılında Endonezya’nın gelmiş geçmiş en kilolu bebeğini doğurdu. Bebek tam 9 kilogram ağırlığındaydı.Yani Akbar, 1 yaşındaki çocuklarla aynı kilodaydı.


Bebeğinin ve kendi sağlığının iyi durumda olduğunu öğrenen anne çok sevinçliydi.Görüntülenme rekorları kıran Akbar bebeği aşağıdan izleyebilirsiniz.

Akbar bebek ve annesini görünce gözlerinize inanamadınız değil mi? Videoyu arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...