El İşi Örnek

Topuk Dikeni Rahatsızlığına Karşı Denenmiş Doğal Yöntem

Topuk Dikeni Rahatsızlığına Karşı Denenmiş Doğal Yöntem

Sayfamıza yoğun şekilde gelen topuk dikeni ile alakalı doğal tedavi yöntemlerini sizlerle de paylaşmak istedik. Siz de bu yazıyı sevdiklerinize gönderin, belki birine faydamız dokunur..

Siz de bu yazıyı mutlaka paylaşın, belki birine faydası dokunur. Tamamı bitkisel ve doğalçözümler.Topuk dikeni birçok kişinin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Ayakta bulunan topuk bölgesindekiçıkıntı halindeki sorunun adı olan topuk dikeni genellikle rötgen makinesi ile belirlene bilmekte ve teşhis
konmaktadır.

Kaynana Dili : Adı halk arasında bu şekilde geçiyor. Sağlığa, ruh sağlığına, saç bakımına şifa olduğu biliniyor. Ama en büyük faydası topuk dikenine.

Bu bitkinin üst kabuğunu alıp çok az bir miktar alıp, minik minik doğrayıp, organik gerçek 3-4 yemek kaşığı zeytinyağında kaynatıp, ılık olarak ağrıyan yere bağlayın.

Ardından ayağınıza poşet geçirin. Sabaha kadar kalacak ve 1 hafta ara vermeden yapılacak. 1 hafta sonunda topuk dikeninden kurtulacaksınız.

Acı pul biber : Acı pul biberi ezin ve topuk dikenin üzerine gece yatarken bağlayın. Ard arda 5 gün kadar yapıldığında faydalı oluyor.

2 günün ardından faydasını hissetmeye başlıyorsunuz. 2 günde tamamen geçirdiği bile çok oluyor.

Kına : En eski yöntem. Topuklariniza kına yakın. Topuk dikenini eritip, yok edecek. Bu yöntem denenmistir. Defalarca ameliyat olan arkadaşım tavsiye üzerine kına yaktı ve şifa buldu. Allah’in izniyle..deneyin ne kaybedersiniz..

Bunların haricinde özellikle kanteron, papatya ve çörek otu yağları bu konuda etkili yağlar olmaktadır. Her gün düzenli olarak bu yağlardan biri ile masaj yapmanız bir süre sonra topuk dikeni sorununu ortadan kaldıracaktır.

Dr.İbrahim Saraçoğlu ve Dr.Feridun Kunak’tan Topuk Dikeniniçin Kür Tarifleri

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

loading...